Ataşehir Konut Projeleri

Serhan Yücesoy

İstanbul her ne kadar beton şehir olarak adlandırılmaya başlasa da öyle semtler var ki, betondan nasibini almamış, hala yeşillikler içerisinde yaşamak mümkün. Bunların önde gelenlerinden bir tanesi Ataşehir semti. Peki Ataşehir’de konut almak mantıklı mı?

Ataşehir gerek şehrin merkezinde, gerek ulaşım kolaylığı, gerekse yeşillikler içerisinde olması nedeniyle metrekare fiyatları bir hayli yüksektir. Ancak bu semtte ikamet ettiğinizde kendinizi şehrin kargaşasından uzak doğa ile iç içe bir yaşam sürülmesi mümkündür.

Ataşehir Hakkında Detaylar

Ataşehir İstanbul’un en en çok tercih edilen ilçelerinden bir tanesidir. Anadolu yakasında yer alan Ataşehir genellikle kültür ve refah seviyesi yüksek olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle burada ikamet eden kesimde İstanbul ortalamasının gerek gelir gerekse kültür seviyesi daha yüksek bir kısmıdır.

Ataşehir metro, metrobüs, tüp geçit, köprü gibi ulaşım araçlarına kolay erişimi ile merkez konumunda sayılmaktadır. Hastane, cafe, okul, cami konusunda tatminkar sayılara sahip olan Ataşehir aynı zamanda kültürel faaliyetler içinde şehrin merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Ataşehir konut projeleri bu nedenle metrekare fiyatları standartların üstünde olsa da yatırım yapıldığı takdirde kar edileceği düşünülen projeler arasında yer almaktadır.

Kaynak: https://www.projedefirsat.com/2018-yeni-istanbul-atasehir-konut-projeleri.html

Yorum yazın