Citroen C5 Aircross SUV 2021 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi – Citroen C5 Aircross SUV 2021 Alınır Mı?

Kenan Aktürk

Yarı otonom teknolojilerle bir araya gelen yeni Citroen C5 Aircross SUV modelinin, ilk olarak Çin lansmanı gerçekleşmişti. Bu defa da, diğer lansman haberi İngiltere’den geldi. Bu da demek oluyor ki, 2019 yılında C5 Aircross SUV modeli, ilk olarak İngiltere’de satışa çıkacak.

İlk olarak Çin’de lansmanı gerçekleştirilen Citroen C5 Aircross SUV modelinin, ikinci lansmanı da İngiltere’de gerçekleşti. Yeni dizayn otomobilin 2019’un ilk çeyreğinde showroomlarda satışa çıkması bekleniyor.

Citroen’in yeni C5 Aircross SUV modeline baktığımız zaman, markanın artık sıradan tasarımdan uzaklaştığını söyleyebiliriz. Özellikle 30 farklı dış rengiyle ve 17 inçten 19 inçe kadar uzanan alaşım jantlarıyla ön plana çıkmayı başaran modelde, ön farların 2 katmanlı LED yapıda olduğunu da görebiliyoruz.

Citroen C5 Aircross SUV 2019 Temel Özellikler

C5 Aircross modelinin özelliklerine göz gezdirdiğimiz zaman, ilk olarak dikkatimizi çeken şey ölçüler oluyor. C5 Aircross 4.5 metre uzunluğuyla, 1.84 metre genişliğiyle ve 1.67 metre boyuyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca dingil mesafesinin de 2.73 olarak belirtildiği modelde, arka koltukta oturan yolcuların da diğer yolculara göre daha rahat ve konforlu bir ortama sahip olacaklarını söyleyebiliriz.

Aracın yerden yüksekliğinin de 23cm olduğunu belirterek, iç kısımda 12.3 inç boyutunda özelleştirilebilir dijital bir dokunmatik ekranın bulunduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca sisteme Apple CarPlay ve Android Auto özellikleri de dahil edilmiş durumda.

Hidrolik yastık süspansiyonu barındıran C5 Aircross modelinde yumuşak doku ve ekstra kalın yapıyla pekiştirilmiş koltuklar da bulunuyor.

Citroen C5 Aircross SUV 2019 Yakıt Tipi

Yeni Aircross modeli, karşımıza iki dizel ve iki benzinli yüzüyle çıkacak. Altı vitese sahip olan benzinli model 128 beygir PureTech 130 üç silindir gücüne de sahip olacak. Diğer versiyona baktığımız zaman da, versiyonun 8 ileri vitese ve 178 beygir PureTech 180 dört silindir gücüne sahip olacağını da belirtebiliriz.

Citroen C5 Aircross SUV 2019 Satış Fiyatı

Yeni Citroen C5 Aircross modelinin henüz net olarak satış fiyatını bilemesek de, İngiltere’de gerçekleşen lansmana göre ortalama bir fiyat çıkarabiliyoruz. Yeni modelin İngiltere satış fiyatı yaklaşık 23.000€ olarak belirlenmiş. Diğer fiyatları öğrenebilmemiz için de, diğer lansmanları beklememiz gerekecek.

Citroen C5 Aircross SUV 2019 Çıkış Tarihi

Aircross modelinin İngiltere çıkış tarihi, 2019’un ilk çeyreği olarak belirlendi.

Yorum yazın