Groseri İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2019

Kenan Aktürk

Türkiye’nin büyük bir alanında hizmet veren ve yerel marketler zincirine adını yazdıran Groseri Market, şu sıralar Adana çevresinde gelişmeye devam ediyor. Adana haricinde birçok ilimizde de şubesini barındıran ve günden güne gelişme gösteren firma, doğal olarak yeni personel takımları arıyor. Peki bakalım Groseri firmasında çalışmak isteyen personel adayları ne gibi şartlarla karşılaşacak ve ne kadar maaş alabilecekler?

Groseri Çalışma Şartları

Groseri firmasının her şubesinde günlük çalışma süresi 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca personellerin haftada bir gün izin hakkı olabileceği gibi, yıllık süresini dolduran personellerin de 14+2 günlük yıllık izin hakkı olacaktır. Gün içerisinde vereceğiniz çay ve yemek molaları da, çalışma sürenizin içerisine dahil edilmiştir.

Firmada bazı zamanlar yoğun çalışabilir, hatta fazla mesai yapabilirsiniz. Bu durum göz önünde bulundurularak personellere mutlaka bir denkleştirme yoluyla iade edilir. Ayrıca firmada haftalık değişen sabahçı ve akşamcı vardiya sistemiyle çalışacağınızı da unutmamalısınız.

Groseri Maaşları

Groseri firmasında çalışma pozisyonlarına göre maaşlarda değişiklikler olabiliyor. Örneğin işe yeni giren tüm personeller temizlikçi, kasiyer ve reyon personeli görevlerine dağıtılıyor. Bu görevdeki tüm personeller asgari ücret kadar maaş alabiliyor.

Yıllardır mağazada çalışan kasap, manav ve şarküteri gibi büyük reyonlara bakan personellerin ise maaşları, asgari ücretten %50 oranında daha fazla olabiliyor. Ayrıca yönetici maaşlarının da çok farklı olduğunu söyleyebiliriz.

 

2 yorum

    Gulcan 5 Kasım, 2018 Cevapla

    Ben Gülcan Apuban 2000_2003 yılları arasında groseri bünyesinde çalıştım pasta ve çerez reyonunda evlilik sebebi ile ayrılmak durumunda kaldım ve tekrar çalışmak istedigimi belirtmek isterim sizin bunyenizde çünkü çalışmaya çok ihtiyacım var değerlendirirseniz eğer çok teşekkür ederim..

    Fatma Nur Akçin 7 Şubat, 2019 Cevapla

    Ben Fatmanur Akçin 22 yasindayim.Bim markette çalıştım.Ögretmenlik sebebiyetiyle işten ayrılma durumu yaşadım.Suan acil işe ihtiyacım var . Dönüş yaparsanız sevinirim.05425402911

Yorum yazın