Apple’ın Yeni Ürünleri Sayesinde Hayatınız Güzelleşecek!

Serhan Yücesoy

Teknoloji ürünü satın almak isteyenlerin en çok tercih ettiği marka hiç şüphesiz Apple! Sizi kalitesinden asla şüphe etmeyeceğiniz ürünlerle buluşturan Apple; 2021 yılının da bir numaralı tercihi! Apple; kendisini devamlı yeniler. Aklınıza gelebilecek her ürünü her yıl bambaşka özellikler ile piyasaya sürer. Bu noktada, 2021 yılının Eylül ayında yepyeni Apple ürünleri piyasaya sürülecek. Peki, bu ürünler nelerdir?

Apple’ın Dikkat Çeken 2021 Ürünleri!

Apple denildiği zaman aklınıza yalnızca iPhone veya iPad modelleri gelmemeli! Fiyat performans oranı bakımından en iyisini vaat eden çok sayıda ürün sizleri bekliyor. KKTC Apple fiyatları hakkında net bir bilgi yok! Ancak, siz de Türkiye’deki stok probleminden ve karaborsaya düşerek yükselen ürün fiyatlarından sıkıldıysanız Apple store KKTC seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  • Apple TV; herkesin sahip olmak istediği bir ürün! Cihazın popülerliğinin farkında olan Apple; ürünü yapacağı değişikliklerle bambaşka bir şekilde piyasaya sürmeyi planlıyor. Her şeyden önce, Find My teknolojisine sahip olan yeni kumandası dikkat çekiyor. Bu sayede, kumandanın kaybolma sorunu ortadan kalkacak. Buna ek olarak, Apple TV; bilhassa yeni işlemcisi ile dikkat çekecek. Çünkü, yeni A12 ya da A14X işlemcileri sayesinde sorunsuz bir güç ve performans vaat edeceğini söyleyebiliriz. Apple; uzun zamandan bu yana Apple Arcade’yi geliştirmek adına çalışıyor. Bu noktada, Apple TV sayesinde bu sürecin daha kolay hale geleceğini söyleyebiliriz.
  • Apple AR akıllı gözlüklere siz de hayran kalacaksınız. Bu gözlükler sayesinde hayattan daha çok zevk aldığınızı keşfedeceksiniz. Çünkü, bu gözlüklerin arttırılmış gerçekliğe sahip olduklarını söyleyebiliriz. Ancak, bu gözlükler ile ilgili olarak farklı gelişmeler de mevcut! 2022 yılında piyasaya çıkacağı söylenen gözlüklerin tanıtımı 2021 yılının Eylül ayında yapılabilir. Apple AR akıllı gözlükler; 2021 teknolojisini tam anlamıyla yansıtıyor. Kendine özgü işlemcisi ve ekranı sayesinde taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayacak. Ayrıca, navigasyon, mesajlaşma, konuşma tabanlı ve daha birçok uygulamayı desteklemesi de söz konusu!
  • Apple Kıbrıs KKTC; yakın zamanda tüketicilerin ilgi odağı olacak. Çünkü, yepyeni ürünler; Eylül ayında yapılacak lansman etkinliğinin ardından satışa sunulacak. Bu yılın en çok merak edilen ürünü ise hiç şüphesiz iPhone13 ailesi! Tasarım bakımından önceki iPhone modellerine kıyasla farklı olması beklenmiyor. Ancak, performans konusunda iPhone 13 Pro Max ile önceki serilere fark atacağı konuşuluyor.

Apple 2021 Yılında Hangi Etkinlikleri Düzenledi?

Kıbrıs’ta Apple fiyatları ne durumda diye merak ediyor olabilirsiniz. Ancak, Eylül ayında yapılacak lansman etkinliğinin ardından fiyatlar ile bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkacaktır. Bu noktada, Apple’ın 2021 yılını dolu dolu geçirdiğini söyleyebiliriz. Her ne kadar pandemi dolayısıyla geçmiş yıllara kıyasla daha az etkinlik gerçekleşse de Apple yine de elinden geleni yapmayı başardı.

Apple; ilk olarak 16 Mart 2021 tarihinde özel etkinlik düzenledi. Bunun yanı sıra, Apple WWDC etkinliği Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Buna ek olarak, herhangi bir sorun olmadığı takdirde 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde Apple özel etkinliği gerçekleştirilecek. Yukarıda bahsettiğimiz ürünlerin tanıtımı bu etkinlikte yapılacak. Bunun yanı sıra, Ekim ayında farklı bir etkinlik daha olacak.

Apple; Mart ayındaki etkinlikle uygun fiyatlı ve başlangıç seviyesine uygun iPad ve MacBook modellerini tanıtıyor. WWDC etkinliğinde ise yılın öne çıkan teknolojik gelişmeleri hakkında bilgi verilecek. Eylül ve Ekim aylarında yapılacak olan etkinliklerde ise o yıl piyasaya sürülecek ürünler tanıtılacak. Siz de Apple store KKTC sayesinde bu etkinliklerde tanıtılan ürünleri satın alma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Yorum yazın