Kombi Resetleme Nedir? Kombi Resetleme Nasıl Yapılır?

Serhan Yücesoy

Teknolojisi gereğince mekanik ve dijital altyapıyı kullanan kombilerin kullanımı sırasında zaman zaman çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Kimi sorunlar cihazın kullanım dışı kalmasına neden olabildiği gibi kimi sorunlar performans problemlerinin görülmesine neden olabiliyor. Bu tip durumlarda mevcut sorunun kaynağı belirlenerek, gerekli çözüm müdahalelerinin sağlanması gerekmektedir. Çekmeköy Baymak Kombi Servisi profesyonel hizmetleriyle kombilerdeki sorunlardan kurtulabilmek mümkündür.

Kombilerin kullanımında karşılaşılan sorunlarda ve alınan kombi hata kodları durumunda kombi resetleme işlemi ile de çözüm sağlanabilmesi mümkün olabiliyor. Hangi durumlarda kombi resetleme işlemi uygulanarak çözüm sağlanabileceği ise kombi marka ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir.

Kombi Resetleme Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombilerdeki teknik problemlerinin çözümü kombi resetleme işlemi sayesinde çözüme kavuşturulabilmektedir. Kombi kullanma kılavuzunda yer alan bildiriler ışığında hangi hata kodları alındığında kombi resetleme işlemi yapılacağı belirlidir. Kombi resetleme işlemi cihazın marka ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir.

Yeni nesil kombi cihazlarının ileri teknolojileri sayesinde tuş kombinasyonuna gerek olmadan tek bir tuş ile de resetleme işlemi yapılabilmektedir. Yeni kombi modellerinin kontrol paneli üzerinde resetleme işleminin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmesini sağlayan “resetleme tuşu” bulunur. Bu resetleme veya sıfırlama tuşuna 3 saniye ile 10 saniye aralığında basılı tutularak, resetleme işlemi yapılabilmektedir. Resetleme düğmesi bulunmayan kombi cihazlarında ise tuş kombinasyonu ile işlem sağlanabilmektedir. Resetleme işleminde kullanılacak tuş kombinasyonları kombi marka ve modeline göre değişkenlik gösterebildiğinden Sultanbeyli Baymak Kombi Servisi hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Kombide sıfırlama işleminin tamamlanmasının ardından doğrudan ateşleme gerçekleştirmeyecektir. En yeni teknolojiye sahip olan kombi modellerinin kazanlarında dahi resetleme işleminin ardından ateşleme için belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süreler genellikle 5 dakika ile 10 dakika aralığında değişmektedir. Bu süre sonunda ateşleme işlemi sorunsuz olarak gerçekleşecektir.

Kombi resetleme işleminin yapılabilmesi için hangi tuşlara hangi sürede ve hangi sırada basılacağı yani tuş kombinasyonunun nasıl uygulanabileceği kombi kullanma kılavuzunda yer almaktadır. Kombinizde sık sık resetleme işlemini yapmak durumunda kalıyorsanız ise müdahale edilmesi gereken ciddi teknik bir arıza olduğuna işaret edeceğinden, Kavacık Baymak Kombi Servisi hizmetlerinden destek almalısınız.

Yorum yazın