Hyundai i30n Fastback Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai i30n Alınır Mı?

Kenan Aktürk

Hatchback modelleriyle yıllardan beri tanınan ve yeni segmentleri de bu model üzerinden tanıtmayı başaran Hyundai, Güney Kore’nin en kaliteli ve en tutulan markalarından birisidir. Geçtiğimiz senelerde i20 ve i30 modelleriyle övgüler toplamayı başaran Hyundai, bu defa da 2019 yılına bomba gibi gelmeyi hedefliyor. Hyundai i30n Fastback modeli, Volkswagen Golf modellerine de en iyi rakiplerden birisi olacak. Peki bakalım yeni Hyundai i30n Fastback nasıl bir araç olacak?

Hyundai i30n Fastback Özellikleri

Hyundai, yeni i30n serisiyle beraber 273 beygir güç üretmeyi başarıyor. Ayrıca demin de bahsettiğimiz gibi Volkswagen Golf gibi modellere karşın bir hayli güçlü rakip olan Hyundai i30n modeli, aynı zamanda dış tasarımda da değişikliğe gitti.

Geçen senelerden bildiğimiz i30 modeli, Fastback serisiyle biraz daha değiştirilmiş. Altıgen model ızgaranın etrafına çok ince bir krom çeken Hyundai, tampon kısmının en belirgin noktalarına da fiber kırmızı şeritler yerleştirmiş. Gece yolculuklarında aracınızın arka far sistemi bozulduğunda, tampon kısmında bulunan şeritler sayesinde diğer araçlar tarafından kolaylıkla fark ediliyorsunuz. Bu durum da, kaza yapma oranınızı bir hayli indirgiyor diyebiliriz.

Köşe kısımların sis farına bağlandığı alana bakacak olursak, oldukça sportif bir görünümün ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Ayrıca kapak bölümüne de LED ışıklandırma sistemi uygulayan Hyundai, keskin burun duruşuyla da tampon alanlarını daha çekici bir hale getirmiştir.

Krom uçlu ve çift çıkış alanına sahip olan egzoz yapısı da, arabanın görünümünü değiştirmiş. Yeni Hyundai İ30 Fastback modeli hakkında bilgiler edinsek de, maalesef şuan için fiyat durumunu bilemiyoruz. 2019 yılında kesin olarak çıkması beklenen aracın, çıkış tarihine yakın bir zamanda fiyatı belli olacaktır. Fiyat bilgisinde sonra sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

Yorum yazın