Zara Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Son yıllarda yurtdışında ve ülkemizde gözde giyim mağazalarından birisi olan Zara, gün geçtikçe hem ülkemizde, hem de yurtdışında yeni şubelerini açmaya devam ediyor. İş potansiyelini bir hayli arttırmayı başaran Zara, birçok ünlü tarafından da giyim konusunda tercih ediliyor. Peki Zara firmasında çalışmak istediğimizde, acaba hangi şartlar bizi karşılayacak ve ne kadar maaş alabileceğiz?

Zara Çalışma Şartları

Zara, tıpkı diğer mağazalarda olduğu gibi personellerini haftada 45 saat çalıştırmaktadır. Kanunen bu süreç, 45 saati geçemediği için personeller haftanin bir günü izin yapabilirler. Aynı zamanda izinler, çok geçerli sebepler olmadığı taktirde hafta sonu kullandırılmıyor. Çünkü Zara gibi büyük mağazalar, hafta sonu oldukça fazla rağbet görüyor ve indirimler uygulayabiliyor. Son olarak mağazada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurduğunuz taktirde, firmadan yıllık izin olan 14+2 gün izin hakkınızı talep edebilirsiniz.

Zara Maaşları

Zara firmasında işe başladığınız zaman, asgari ücretten %50 daha fazla maaş alabilirsiniz. Aynı zamanda prim usulüyle çalışan firma, belirlenen aylık kotanın aşılmasıyla beraber personellere maaşlarının %20’si oranında prim verebiliyor. Eğer firmada fazla çalışırsanız, maaşınıza ek olarak mesai ücreti de alabiliyorsunuz.

Zara, personelleri için ayrıca Personel Servisi ve Yemek Kartı gibi imkanları da, çalışma şartlarının arasına yerleştirmiş. Kısacası firmada çalışacağınız zaman Maaş+Yol+Yemek Kartı+Prim gibi geniş ve yeterli bir tabloyla karşılaşabilirsiniz.

Yorum yazın