Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yurtiçi Kargo, ülkemizde ağı en geniş olan dağıtım firmalarından birisidir. Çok sayıda şubesiyle ülkemizin geneline hitap eden ve gönderilerimizi istediğimiz yere en iyi şekilde ulaştırmayı başaran firma, şuan için yeni personel arayışına girmiş. Peki Yurtiçi Kargo firmasında çalışacak olan personeller ne kadar maaş alacaklar ve hangi çalışma şartlarıyla karşılaşacaklar?

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Yurtiçi Kargo bünyesinde çalışma saatleri, günlük 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Tabii ki gün içerisinde verilen çay ve yemek molaları da çalışma süresine dahildir. Kısacası aktif olarak çalışacağınız süre 7.5 saat civarı diyebiliriz. Firmada, cumartesi günleri yarım gün çalışma durumunuz olsa da, Pazar günleri resmi olarak tatil yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda vardiyalı sisteme kapılarını kapatan firma, çalışanlarını tek vardiya üzerinden çalıştırıyor. Son olarak 1 yıllık çalışma sürenizi doldurduğunuzda 14+2 gün yıllık izin yapma hakkınızın da doğacağını belirtelim.

Yurtiçi Kargo Maaşları

Yurtiçi Kargo’da personeller arasında tecrübeli veya tecrübesiz adı altında bir ayrım yapılmıyor. İşe başlayan her personel, hangi pozisyonda çalışırsa çalışsın asgari ücretten %10 daha fazla maaş alıyor. Aynı zamanda yemek ücretleri de firma tarafından karşılanırken, firma prim usulüyle personel çalıştırıyor. Eğer personeller, primi hakederse maaşlarının 4/1’i kadar prim alabiliyor. Bu personellerin dışında çalışan Yönetici ve Acente Yöneticilerinin maaşlarının normal personele göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

1 yorum

    Murat 6 Nisan, 2019 Yanıtla

    Maaş ve avans ayın hangi günleri yatmakta yardımcı olurmusunuz

Yorum yazın