Watsons Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Son zamanlarda bir mağazalarında yaşanan sıkıntıdan dolayı insanlarımızın diline dolanan Watsons, gerçekten de uluslar arası çapta büyük bir mağaza. Bir mağazada yaşanan olaya göre güvenlik görevlileri, 17 yaşındaki bir kızın ruj çaldığına şüphelenirler ve kızın bütün elbiselerini çıkartarak onu aramaya başlarlar. Oldukça tepki uyandıran bu durumda, Watsons güvenlik elemanlarını açığa almıştır ve bu problemin de telafisini yapmaya çalışmıştır. Peki Watsons mağazalarında çalışmak isteyen insanlarımız nasıl bir çalışma temposuyla ve ne kadar maaşlarla karşılaşacaklar?

Watsons Çalışma Şartları

Watsons, uluslar arası bir firma olduğu için ciddi rağbet gören mağazalardan bazıları arasında yer alıyor. Çalışmak isteyen insanlarımız ise günde yaklaşık olarak 8 veya 8.30 saat çalışabiliyorlar. Bu süreye verilecek molalar da dahil ediliyor. Makyaj ve bakım ürünlerinde çalışmanın kolay olmadığını belirtelim. Çünkü mağazaya gelen bayan müşteriler, ürünleri kontrol ederken onlara zarar verebiliyor. Bu hususu da iyi takip ederek, personel olarak müdahale etmek zorunda kalıyorsunuz. Kısacası işinizin takibini iyi yapmalısınız.

Watsons Maaşları

Watsons, personellerine saat prensibini kullanarak ödeme yapmaktadır. Ayrıca yeni ve eski personellerin aldığı maaş birbirinden farklılık gösterebilir. Bu durum yükselmeyle ve tecrübeyle alakalıdır. İşe ilk başlayan personel 1.600 TL maaş + 350 TL yemek parası alabilir. Ayrıca mağaza yöneticileri de daha yüksek maaş alıyorlar. Yöneticiler yaklaşık 2.500 TL civarında para alabilirler. Çalışma performansına göre yeni ve eski normal personellere prim de uygulanabiliyor.

Watsons İş Başvurusu Yapmak

Watsons’a iş başvurusu yapmak için internetteki kariyer sitelerini takip edebilirsiniz. Fakat firmanın herhangi bir şubesine giderek başvuru yapmak, süreci daha da hızlandıracaktır. Yüz yüze başvuru yapmanızı öneririz.

4 yorum

  Gulseren 25 Mayıs, 2018 Yanıtla

  Tesettürlü kabul ediliyor mu Watsons’ta

   Serhan Yücesoy 28 Mayıs, 2018 Yanıtla

   Ediliyor.

  Nisa 22 Kasım, 2018 Yanıtla

  Lise diplomasi istiyormu

  Mine Şahin 7 Mart, 2019 Yanıtla

  Emekliyim Antalya da ikamet etmekteyim sizle çalışmak istiyorum

Yorum yazın