Media Markt Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Alman şirketlerinden Metro’ya ait olan Media Markt, tam bir Alman disipliniyle çalışmaktadır. Ülkemizde çeşitli bölgelerde, özellikle Avm gibi büyük alışveriş merkezlerinde şubesi bulunan büyük teknoloji devinde çalışmak isteyen insanlar, ilk olarak çalışma şartlarına ve maaşlara göz atmalıdır. Peki Media Markt dediğimiz büyük teknoloji firmasının çalışma şartları nasıldır, maaşları ne kadardır?

Media Markt Çalışma Şartları

Media Markt çalışma şartlarına baktığımız zaman, çalışma stilinin vardiyalı olduğunu söyleyebiliriz. Çalışan personellerin çalışma saatleri esnektir. Ayrıca hangi pozisyonda olursanız olun, aniden gelebilen malları indirip yüklemeniz gerekebilir. Çalışma boyunca uzun saatler ayakta kalacağınız ve yoğun bir tempoya eşlik edeceğinizi de belirtelim ve etrafta müşterilere engel olmadan karşınıza çıkan işleri bitirmeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Media Markt Maaşları

Media Markt maaşları hakkında pek bir şey söylemek mümkün olmasa da, maaş miktarının asgari ücret seviyesinde olduğunu belirtebiliriz. Aynı zamanda maaşlar hesaplanırken çalışma saatleri de esas alınır. Eksik saatler nedeniyle maaşlardan düşüş yaşanırken, fazla mesailerden de maaşınıza ek yapılabiliyor. Ayrıca prim sistemini de bünyesinde barındıran firma, çalışma potansiyelinize göre maaşınızın %30’u kadar prim bırakabiliyor. Takım liderlerinin ve mağaza müdürlerinin maaşları ise, normal personellerden farklılık gösterebiliyor.

Media Markt İş Başvurusu Yapmak

Media Markt şirketine başvurabilmek için, en yakın şubeye gitmenizi öneriyoruz. Ayrıca buna imkanınız yoksa, kariyer sitelerinden veya firmanın kendi sitesinden de başvuru yapabilirsiniz. Fakat firmaya giderek yüz yüze yapılan başvurular, başvuru süreçlerini oldukça hızlandırıyor ve hızlı sonuçları da beraberinde getirebiliyor.

1 yorum

    kerem 26 Şubat, 2018 Yanıtla

    çalışma saatleri hakkında bilgi verebilir misiniz

Yorum yazın