Aras Kargo Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

1989 yılından beri kargo firması olarak hizmet veren Türkiye’nin en büyük kargo firmalarından birisi haline gelmiş Aras Kargo, iş sirkülasyonunun fazla olması nedeniyle sürekli personel ihtiyacı duyabiliyor. Peki, Aras Kargo firmasında ilk defa işe başlayacak insanlar nasıl bir çalışma şartıyla ve hangi maaş miktarlarıyla karşılaşacaklar?

Aras Kargo Çalışma Şartları

Aras Kargo’da çalışma şartları, çalışma pozisyonuna göre değişiklik gösterebiliyor. Fakat hangi pozisyonda olursanız olun, yoğun bir tempoyla günde en az 8-9 saat çalışacağınızı belirtelim. Pozisyonlar arasından şoför, dağıtım görevlisi, yönetici ve şube personeli olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Kargoyu getirip size bırakan insan aradan çıktıktan sonra, bütün sorumluluk sizde olacaktır. Bu konuda hassas davranmalısınız. Aynı zamanda 8-9 saatin haricinde fazla mesai yapmanız da gerekebiliyor. Cumartesi günleri bile belli bir saate kadar çalışmanız söz konusu olurken, Pazar günleriniz tatil olarak size bırakılıyor.

Aras Kargo Maaşlar

Maaş konusunda, personellerin pozisyonu farklı olsa bile hemen hemen aynı maaşı alırlar. Dağıtım görevlileri ve Şube sorumluları hemen hemen birbirlerine yakın maaşı alırlar. Bu maaş da asgari ücretten az farkla yüksek olabiliyor. Tüm pozisyonlar için ayrıca çalışma saati baz alınmaktadır. Şirkette prim uygulamasının olduğunu da belirtelim. Şirketin belirlediği hedef tutturulursa, maaşınıza ek prim yansır. Yöneticiler ise yaklaşık 2.500 TL civarında maaş almaktdır.

Aras Kargo İş Başvurusu Yapmak

Aras Kargo, genellikle personel aradığı zaman kariyer sitelerine ilanlar açabiliyor. Fakat iş başvurusunda bulunmak için herhangi bir şubeye giderek form doldurmak daha iyi olacaktır. Bu formlar, kariyer sitelerine nazaran daha erken sonuçlanabiliyor.

1 yorum

    emre 22 Şubat, 2019 Yanıtla

    Ben on yıldır çalışıyorum yeni giren benden fazla alıyorum Ben böyle adaletin içine ediyim yeni giren benle aynı işi yapıyor haksızlıkların firması…

Yorum yazın