Mado Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Mado denilince akıllarımıza yaz aylarında ailecek gittiğimiz büyük şubeleri olan dondurmacılar geliyordur. Kısa zamanda yerli bir firma olarak kendini tanıtan Mado, hızlıca gelişmeye devam etti ve hemen hemen her vilayette şubeler açmaya başladı. Mado’nun bu yükselişi de, iş bulamayan insanlarımıza fırsat kapısı oldu diyebiliriz. Peki Mado çalışma şartları nelerden oluşur ve Mado maaşları ne kadardır?

Mado Çalışma Şartları

Mado, ilk olarak tanıtımına lezzetinden ödün vermeyen Kahramanmaraş dondurmalarıyla başlamıştı. Fakat işleri daha da ilerletmeyi başaran Mado, kısa zamanda unlu mamuller statüsünde de ürünler üretmeye devam etti. Şuan çeşitli tatlılarla ve çeşitli dondurmalarla hizmet veren Mado, genellikle gençlerin vakit geçirdiği ve kafelerin olduğu yoğun sokaklarda bulunuyor. Bu nedenle doğal olarak Mado da, kalabalık günler geçirebiliyor. Mado’da çalışan insanların, yoğun bir tempoda olduklarını ve günde ortalama 8-10 saat çalıştıklarını belirtelim. İlk olarak 8 saat çalışma prensibi ekleniyor fakat yoğunluğa göre bu süreç 8-10 saat arasında değişiklik gösterebiliyor. Aynı zamanda çalışanlara izinler, hafta içi kullandırılmaktadır.

Mado Maaşları

Mado bünyesinde, birçok iş pozisyonu bulunuyor. Mado’da çalışan ve rütbeleri farklı olan statüler Aşçılar ve Mutfak Şefleridir. Bu iki kategoride çalışan insanlar, çalıştıkları yıla ve tecrübeye göre maaşlarında artış görebilirler. Fakat Mado bünyesine ilk defa başlayan insanlar, ilk önce asgari ücrete tabi tutulur. Mado’da iş hızı oldukça yüksek olduğu için her türden çalışan, kendini geliştirerek rütbesini yükseltebilir ve maaşlarında değişiklikleri sağlayabilir.

 

 

Yorum yazın