IKEA Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

IKEA, bildiğimiz gibi birçok ilimizde şubesi bulunan büyük bir mağaza zinciridir. İsveçli tasarımcıların çalışmalarını ve İsveç mimarisinden birer obje haline gelen ürünlerin satıldığı IKEA, çeşitli büyük alışveriş merkezlerinde de karşımıza çıkabiliyor. Peki IKEA çalışma şartları nasıldır, maaşları ne kadardır?

IKEA Çalışma Şartları

IKEA firmasında çalışan elemanlar, günde 10 saatten fazla çalışabilmektedir. Günde 10 saat üzerinde çalışan elemanlar, yoğun bir tempoyla çalıştıkları için haftada 2 günlük tatil günleri olabiliyor. IKEA firmasında onlarca farklı kategoriye ait ürünler bulunduğu için, firmanın da 2 adet müşteri tipi bulunmaktadır. İşe giren çalışanlar bu nedenle kurumsal müşterilerle ayrı, normal seviyedeki müşterilerle ayrı ilgilenilmek üzere görevlendirilirler. Aynı zamanda part time işçi alımı da yapan IKEA, tatil günlerinin de yöneticiler tarafından belirlenmesine karar vermiştir.

IKEA Maaşları

IKEA, maaş konusunda diğer firmalara nazaran biraz daha iyi bir firmadır. Çalışma saatleriniz baz alınarak, asgari ücretin biraz üstünde olan bir maaş ile ücretlendirilirsiniz. Tabii ki eksik çalıştığınız saat başına da, maaşınızdan kesintiler meydana gelecektir. Hak ettiğiniz tatil günlerinde fazla mesai yaparak, ücretinizin artmasını da sağlayabilirsiniz. Bu durum, part time çalışanlarda da geçerlidir.

IKEA İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

IKEA, genellikle ilan siteleri üzerinden işçi aradığına dair ilanlar açmaktadır. Bunun yanı sıra firmanın kendi sitesinden de iş başvurusu yapabilirsiniz. Fakat bu durumda, anlaşmalı bir kariyer sitesine yönlendirileceksiniz. Eğer değerlendirmenin daha çabuk yapılmasını isterseniz, bizzat IKEA mağazalarından birine giderek yüz yüze de başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum yazın