Volvo XC40 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volvo XC40 Alınır mı?

Sıtkı Çolak

Volvo XC40 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volvo XC40 Alınır mı?

2019 yılının başında otomotiv piyasasının önde gelen isimlerinden biri olan Volvo tarafından piyasaya sürülecek olan Volvo XC40, yepyeni görünümü ve teknolojisi ile yollara çıkacak. Gelişmiş bir iletim ağına sahip olacak Volvo XC40, diğer Volvo araçlarla da iletişim kurabiliyor.

2019 model Volvo XC40 başlangıç fiyatı 22 bin dolar olarak belirtilse de eklenecek vergiler ile birlikte aracın 30 bin dolar bir fiyatla satılması ön görülüyor.

Volvo, 2019 Volvo XC40 model aracını 2019 yılının ilk aylarında piyasa sunması beklenilirken, Volvo tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Volvo XC40 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volvo XC40 Alınır mı?

Volvo XC40 Genel Özellikleri          

2019 Volvo XC40 modeli test sürüşleri sırasında kamuflajlı olarak görüntülenilirken, iç kabinine yönelik fotoğraflarda piyasaya sızdı. Görsel olarak genel hatlarına bakıldığında Volvo’nun klasik SUV anlayışını koruduğu görülmektedir.

İç kabinine yönelik sızan fotoğraflarda Volvo XC40’ın büyük kardeşinden orta konsol ve multimedya ünitesi, havalandırma kanalları ve direksiyon açısından esinlenerek tasarlandığı görülüyor. Koltuk tasarımında, klasik Volvo SUV anlayışını koruyan model, son yıllarda koltuk açısından değişikliğe gitmiyor.

Dış tasarımı olarak T formunda ”Thor’s Hammer”ın LED gündüz farları tercih edilirken, arka tarafında ise, XC 90 modelinden esinleneceği ön görülüyor. Araç yandan bakıldığında ise, herhangi bir değişime uğramadığı görülüyor.

Yeni model Volvo XC40 modeli için en çok dikkat çeken özellik ise, fren sistemlerindendir. Otomatik fren sistemlerinin kullanıldığı modelde, fren sistemi titizlikle hazırlanmış ve içerisinde bulunan sensörler ile yolda giden hareketli nesne algılanır.

Volvo XC40 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volvo XC40 Alınır mı?

Volvo XC40 Teknik Özellikleri

Volvo tarafından ilk kez geliştirilen üç silindirli motoru ve bu güç ünitesi sayesinde çalışacak Volvo XC 40 sayesinde tanıtılmış olacak. 1,5 litrelik motorun kullanılacağı araçta, çift motor teknolojisi ile uyumlu hale getirilirken, plug-in hibrid bir XC40 modelinin de geliştirileceğine dair izlenimler yaratılıyor.

2019 model Volvo XC40 modeli üç farklı paket halinde galerilerde yerini alırken, Momentum, Inscription ve R-Design adlı üç farklı paketin satış fiyatlarında da farklılıklar olacak. Ama paketler içerisinde en çok Inscription paketi jant tasarımı ile beraber krom renkli ön ızgaraları sayesinde farklı bir güzelliğe sahip olacak.

Yorum yazın