Vatan Bilgisayar İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Vatan Bilgisayar, teknoloji perakendeciliğinin öncü firmalarından birisidir. Bünyesinde binlerce çeşit teknolojik ürün barındıran Vatan Bilgisayar, kısa sürede ülkemizin de her yerine açılmış durumda. Yeni şubelerinin açılmasıyla beraber büyük bir personel boşluğu ile takılıp kalan Vatan Bilgisayar, bünyesine yeni personeller arıyor. Peki Vatan Bilgisayar personellerine hangi şartları sunuyor ve ne kadar maaş ödüyor?

Vatan Bilgisayar Çalışma Şartları

Vatan Bilgisayar’da önceki yıllarda 12+12 çalışma pozisyonu olsa da, 2016 yılından itibaren bu sistem tamamen değiştirildi. Şuan Vatan Bilgisayar bünyesinde günlük çalışma saati 8 saattir ve bu sürecin içerisine çay, yemek molaları da dahil edilmiştir. Aynı zamanda personellerine haftada bir gün izin veren Vatan Bilgisayar, yıllık sürecini doldurmuş personellerine de yıllık izin hakkını tanıyor.

Vardiya tipi bir sistemle çalışan Vatan Bilgisayar, sabah 10:00’da gelen personellerini akşam 19:00’a kadar çalıştırıyor. 13:00 saatinde işbaşı yapan personeller ise akşam 22:00’da mağazayı kapatarak günü bitiriyorlar. Ayrıca firmada resmi tatiller dışında mesai ödemesi de alamıyorsunuz.

Vatan Bilgisayar Maaşları

Vatan Bilgisayar bünyesinde yeni işe başlayan personeller, uzun süre boyunca asgari ücretten %10 daha fazla maaş almaktadır. Tabii ki uzun yıllardır firmada çalışan personellerin maaşları, yeni personellere göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca prim usulüyle çalışan firma, uzun yıllardır çalışan personellerin primlerinde de yükseliş yapabiliyor. Yemek masrafları da firmaya aitken, firmada Maaş+Prim+Yemek gibi avantajlarla çalışabileceğinizi belirtelim.

Yorum yazın