Teknosa İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Teknosa, ülkemizde eskiden beri hizmet veren büyük teknoloji platformlarından birisidir. Yeni nesil mağazalara nazaran ülkemizde çok daha önce ortaya çıkan teknoloji şirketi, hiçbir problem olmadan günümüze kadar gelmeyi başardı. Güzel bir istihdam oranı yakalayan ve müşterilerinden şikayet almayan firma, bünyesinde yüzlerce farklı teknolojik ürüne ev sahipliği yapıyor. İş yoğunluğundan dolayı zaman zaman personel arayışı içerisine giren firma, bakalım personellerine ne gibi şartlar sunuyor ve ne kadar maaş ödemesi yapıyor? Sizler için derledik ve inceledik.

Teknosa Çalışma Şartları

Teknosa firmasında personellerin günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu sürecin içerisine çay ve yemek molaları da dahildir. Ayrıca haftada bir gün tatil hakkınız bulunduğu gibi, firmada bir yıllık geçmişe sahip olduğunuzda da 14+2 günlük yıllık izninizi alabiliyorsunuz.

Teknosa firmasında zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olsa da, bu süreçte mesai ödemesi alamıyorsunuz. Bunun yerine işe geç gelme veya işten geç çıkma gibi durumlarla denkleştirme yapılıyor. Ayrıca firmada resmi tatil günlerinde çalışırsanız, rahatlıkla mesai ödemesi alabilirsiniz.

Teknosa Maaşları

Teknosa firması personel kafilesini genellikle üniversite mezunlarından seçse de, lise mezunlarından da personel alabiliyor. İşe yeni başlayan her satış danışmanı asgari ücretten %10 daha fazla ücret alabiliyor. Ayrıca personellere verilen multinet kartlara da her ay 400 TL yemek ücreti yatırılıyor. Bu ücreti isterseniz alışverişte, isterseniz de yemek ihtiyaçlarında kullanabiliyorsunuz. Son olarak firmanın yol ücretini karşılamadığının ve prim usulüyle çalıştığının altını çizebiliriz.

Yorum yazın