Decathlon İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Spor malzemelerinin öncüsü olan Decathlon, bu zamana kadar diğer markaları arkasında bırakarak genel bir spor malzemeleri zinciri olmayı başarmıştır. Kısa sürede büyük gelişmeler gösteren ve her sporcunun mutlaka bir kez uğradığı Decathlon, büyük alışveriş merkezlerinin yanı sıra bağımsız alanlarda da şubelerini açmaya devam ediyor. Yeni şubelerine de personel arayan spor zinciri, bakalım personellerine ne gibi şartlar sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Decathlon Çalışma Şartları

Decathlon firmasında günlük çalışma süreniz, 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca gün içerisindeki yemek ve çay molalarınız da bu sürece dahildir. Firma, personellerine haftada bir gün izin vermektedir ve bünyesinde 1 yıl boyunca çalışan personellerine de 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanımaktadır. Ayrıca her ne olursa olsun, firmada haftalık çalışma süreniz kesinlikle 45 saati geçememektedir.

Decathlon Maaşları

Decathlon firmasında yeni işe başlayan tüm personeller, asgari ücretten %20 daha fazla maaş almaktadır. Tabii ki bu ücret, personellerin çalışma süresine ve deneyimine göre zamanla yükselişe geçiyor diyebiliriz. Ayrıca firma prim usulüyle çalışmaktadır ve personellerin yemek masraflarını da karşılamaktadır. Primler, personellere maaşa ek ödenir, yemek ücretleri de multinet benzeri kartlarla personellere ayrı şekilde verilir.

Kısacası firma bünyesinde Maaş+Prim+Yemek Ücreti gibi imkanlarla çalışacağınızı söyleyebiliriz. Decathlon firmasına başvuru yapmak için kesinlikle şubelere gitmelisiniz. Çünkü internet üzerinden yapılan başvuruların çoğu firma tarafından önemsenmiyor.

Yorum yazın