Mcdonalds İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ülkemizin başarılı gıdacılarından birisi olan Mcdonalds, yabancı sermaye oranıyla ülkemizde mükemmel bir potansiyel yakalayarak ülke istihdamına da katkı sağlamayı başarmıştır. Kısa sürede tüm müşterilerini memnun etmeyi başaran ve hizmet kalitesini her zaman ön planda tutan Mcdonalds, yeni şubelerini açmaya devam ediyor. Peki Mcdonals firması personellerini hangi şartlar altında çalıştırıyor ve ne kadar maaş veriyor? Sizler için araştırdık.

Mcdonalds Çalışma Şartları

Mcdonalds firması, personeller için günlük 8 saat çalışma süresi koymuştur. Bu sürecin 7.5 saati aktif olarak çalışırsınız ve yarım saat yemek ve çay molası verebilirsiniz. Haftada bir gün izin hakkınız olduğu gibi, yıllık sürenizi doldurduğunuz zaman firma size yıllık izin hakkınızı da verir. Firma, vardiya sistemiyle çalıştığı için akşam vardiyasına kalanları da servisle evlerinin önüne kadar bırakıyor.

Mcdonalds Maaşları

Mcdonalds firmasının maaşlarına bakacağımız zaman, firmanın saat başı usulüne göre maaş ödediğini görebiliriz. Eğer günlük çalışma saatinden fazla çalışmazsanız, ücretiniz asgari ücret tutarlarında olacaktır. Fakat firmanın güzel bir yönünden bahsedecek olursak, maaşınızın artacağını da söyleyebiliriz. Çünkü firma, personellerine fazla çalışma izni veriyor ve çalışılan süreye göre ek ücret ödemesi yapıyor. Bu nedenle günlük çalışma süresini aşabilir, istediğiniz kadar çalışabilir, ay sonunda da paranızı son kuruşuna kadar sıkıntısız bir şekilde alabilirsiniz.

Kısacası firmada Yemek+Maaş+Prim+Akşamcılar İçin Servis gibi imkanlarla çalışacağınızı söyleyebiliriz.

Yorum yazın