Migros Kasiyer İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ülkemizin en gözde market zincirlerinden birisi olan Migros, kısa zamanda başarılı bir performans sergileyerek gerek alışveriş merkezlerinde, gerekse bireysel şubelerinde hizmet vermeye başlamıştır. Kısa süreli projeleriyle mükemmel bir şekilde yükselişe geçen firmanın, geçtiğimiz günlerde normal çalışma şartlarını inceleme altına almıştık. Şimdi de kasiyer çalışma şartlarını sizlerle paylaşacağız. Peki bakalım Migros firmasında kasiyer olarak çalışan personeller ne gibi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor?

Migros Kasiyer Çalışma Şartları

Migros firmasındaki normal personellerin, günde 8 saat çalıştıklarını belirtmiştik. Bu durum, kasiyerler için de geçerli. Ayrıca firmada sabahçı ve akşamcı olarak vardiya değişiklikleri, kasiyerleri de etkiliyor. Fakat vardiya saatlerini, kasiyerler olarak arkadaşlarınızla görüşerek kendiniz de ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca Migros firması, tamamen yerel ve güvenilir bir firma olduğu için hakkınızı tamamıyla alabileceğinizi ifade edebiliriz.

Migros Kasiyer Maaşları

Migros firmasında çalışan kasiyerler, asgari ücretten %10 daha fazla ücret alabilmektedir. Ayrıca 3 ayda bir koşulsuz şartsız maaşınızın 3/1’i kadar ikramiye alacağınızı ve her ay düzenli olarak gıda yardımı alacağınızı da söyleyebiliriz. Tabii ki imkanlar, sadece bunlarla da sınırlı tutulmuyor. Yılda 3 kez tekrarlanan yardımdan da kasiyerler olarak faydalanabiliyorsunuz. Bu yardım, çeşitli giderler adı altında sizlere veriliyor ve mağazanın belirlediği aylık kota aşılırsa, kasiyerler de diğer personeller gibi hakları olan primi alabiliyorlar.

Yorum yazın