BİM İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

İndirimli marketçilik zincirleri denilince akla gelen en büyük firmalardan birisi hiç şüphesiz ki Bim’dir. Kısa süre önce ülkemizde kurulmasına rağmen tek şubeyle yetinmeyen ve güzel indirimler sağlayarak tüm insanlarımızı üstüne çeken firma, kısa sürede yüzlerce şubesini açmış ve Türkiye geneli çalışmaya başlamıştır. Personellerine de son derece önem veren firma, bu zamana kadar müşterileriyle ve personelleriyle en ufak bir problem dahi yaşamamıştır. Peki BİM firmasında çalışmak istersek, ne gibi çalışma şartlarıyla karşılaşabiliriz ve ne kadar maaş alabiliriz?

BİM Çalışma Şartları

Bim’de günlük çalışma süreniz, 8 saat olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde vereceğiniz yemek ve çay molaları da, direk çalışma saatinizin içinde yer almaktadır. Ayrıca firma sizlere haftada bir gün izin hakkı tanırken, bir yıllık çalışma sürecinin sonunda 14+2 günlük yıllık izninizi veriyor. Ayrıca mağazanın yoğunluğundan dolayı bazı günler fazla çalışmanız söz konusu olabiliyor. Bu çalışmanın sonunda herhangi bir mesai ödemesi almasanız bile, diğer günler mutlaka denkleştirmelerle bu açık kapatılıyor. Ayrıca firmada resmi tatil günleri çalışırsanız, koşulsuz şartsız bir şekilde mesai ödemesi alabiliyorsunuz.

BİM Maaşları

BİM, prim usulüyle de çalışan bir firma olduğu için maaşlar net olarak belirlenemiyor ve şubeden şubeye değişiklik gösterebiliyor. Normal maaşlara bakacak olursak mağaza sorumlularının 2.250 – 2.750 TL aralığında, yardımcılarının ise 2.000 – 2.500 TL aralığında maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Firmada normal personel olarak çalışmaya başlayan personeller ise, saf olarak 1.700 – 1.900 TL arasında maaş alabilirler.

Yorum yazın