Starbucks Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Gençlerimizin son dönemlerde yoğun olarak gittiği mekanlardan biri olan Starbucks, gerçekten de iyi hizmetiyle ve anlayışlı personeliyle günden güne gelişmeye devam ediyor. Kısa zamanda daha da gelişerek yeni şubeleri için personel arayışı içerisine giren firma, haliyle kariyer siteleri de dahil olmak üzere birçok alanda ilan açmış durumda. Peki Starbucks çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Starbucks Çalışma Şartları

Starbucks firmasında işe giren bir personel, 8 saat boyunca mesai saati adı altında çalışmaktadır. 8 saatlik mesai saatinin yarım saati, yemek molası olarak değerlendirilir. Ayrıca firmada çalıştığınız sürece haftada bir izin alabilir, yılınız doldurduğunuz taktirde de yıllık izin olarak 14+2 gün izin alabilirsiniz. Firma, vardiyalı bir sistemle çalışmaktadır. Bu nedenle bir hayli geç saatlerde kapanan kafede, saat geç olunca personeller servislere evlerine bırakılıyor. Mağaza yöneticileri, ayrıca sizin çalışma durumunuzu firmaya raporlamaktadır. Eğer yöneticiler sizden memnunsa, seviyenizi yükseltmeniz için farklı bir mağazaya gönderilebilirsiniz ve işten çıkarma olanağınız da tamamen ortadan kalkar.

Starbucks Maaşlar

Starbucks firmasının herhangi bir şubesinde personel olarak işe başladığınızda, 1.150 TL net maaş alırsınız. Bu maaşa ek olarak SSK girişiniz yapılır ve 250 TL yemek parası maaşa ilave edilir. Ayrıca çalışma durumunuza göre de çeşitli primlerle ödüllendirilmeniz kaçınılmaz olacaktır. Fakat bazı bölgelerde maaşlar farklılık gösterebiliyor. Ayrıca yönetici maaşlarının da personel maaşlara göre iki kat fazla olduğunu belirtelim.

Starbucks firmasına iş başvurusunda bulunmak için herhangi bir şubeye gidebilir, internet üzerindeki kariyer sitelerinden de online olarak işlem yapabilirsiniz.

 

1 yorum

    Ramazan 20 Temmuz, 2018 Yanıtla

    Arkadaşlar ben starbucks çalışanıyım bu bilgiler yanlıştır eğer çalışmak istiyorsanız internetten araştırmayın sebebide bütün hakları saklı olduğu için kariyer.netten başvuru yaparak mağaza müdürlerimizle yüzyüze görüşme sağladığınızda sorabilirsiniz gerekli bilgilendirme yapılır

Yorum yazın