Altunbilekler Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ankara’nın perakende satış konusunda vazgeçilmez market zincirlerinden birisi olan Altunbilekler, Mustafa Altunbilek tarafından kurulan bir aile şirketidir. Şu sıralar bazı küçük şubelerini kapatsa da, Altunbilekler firmasının ilerleyen dönemlerde daha büyük şirketler aracılığıyla, piyasa üzerindeki çalışmalarına devam edeceğini düşünüyoruz. Peki, Ankara üzerinde çalışma potansiyeli gösteren ve büyük market zincirlerinden olan Altunbilekler’in çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Altunbilekler Çalışma Şartları

Altunbilekler firmasında çalışma saati, 9 saat olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda iş arasında verilen çay ve yemek molaları da, bu saatin içerisine dahil edilmiştir. Market içerisinde haftada bir gün izin kullanabilir, çalışma sürenizi bir yıl doldurduğunuz andan itibaren de yıllık izninizi istediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Marketlerde bazen yaşanan personel eksikliği nedeniyle, yıllık izin kullanmayan personellere izin ücreti teklif ediliyor. Tekliften sonra, karar çalışana bırakılıyor. Yani yıllık izin hakkınız varsa isterseniz kullanmayıp izin  ücretini alabilir, isterseniz de ücreti almayarak izni kullanabilirsiniz. Altunbilekler’in değişmez kurallarından birisi de, haftada bir gün tam çalışma kuralıdır. Personeller, haftada mutlaka bir günü, tam gün çalışmayla geçirmelidir. Ayrıca tam gün çalışma için de ek ücret ödenmiyor. Eğer tam gün çalışma zamanınızı doldurduysanız ve ertesi gün de tam gün çalışmanız isteniyorsa ek ücret alabilirsiniz. Resmi günlerde de çalıştığınız zaman yine ek ücretiniz, maaşınıza dahil edilerek hesabınıza yatırılır.

Altunbilekler Maaşları

Altunbilekler bünyesinde kasiyer veya orta reyon görevlisi olarak çalışan personeller, asgari ücretten %10 civarı fazla ücret almaktadır. Ayrıca firmada mesleki gruplarda çalışanlar olduğu zaman, bu çalışanlar asgari ücretten %50 civarında fazla ücret alıyorlar. Ücret zaman zaman performansa ve deneyime göre de artış gösterebiliyor.

Altunbilekler bünyesine iş başvurusunda bulunabilmek için, herhangi bir şubeye giderek yüz yüze görüşme yapabilir, başvuru sürecinizin hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

1 yorum

    Ayşe Şencan 27 Eylül, 2018 Yanıtla

    Altunbileklerde calismak istiyorum kasiyer olarak

Yorum yazın