Makro Market Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Makro Marketler zinciri, ilk olarak Ankara’da faaliyet göstererek zamanla diğer illerde de şubelerini açmaya başlamıştır. Kısa zamanda kendini geliştiren firma, diğer illerde de gelişimini sürdürerek büyük bir zincir haline gelmeyi başarmıştır. Peki Makro Market bünyesinde çalışmak isteyen insanlarımız, bu marketler zincirinde ne gibi çalışma şartlarına sahip olabilir ve ne kadar maaş alabilirler?

Makro Market Çalışma Şartları

Makro Markette çalışma saati personeller için 9 saat olarak belirlenmiştir. Vereceğiniz çay ve yemek molaları da bu sürece dahildir ve haftalık bir gün izin hakkında sahipsiniz. Firmada bir yıl çalışma sürenizi doldurduktan sonra da, yıllık izin hakkınızı edinmiş oluyorsunuz ve istediğiniz zaman mağazaya bu konuda bilgi vererek izin kullanabiliyorsunuz. Mağazada çalışma sürenizin her bir saatine, 5 TL ek mesai ücreti ilave ediliyor. Ayrıca resmi günlerde çalıştığınız fazla mesailerde de mesai ücretini maaşınıza ek olarak alabiliyorsunuz. Vardiyalı bir sistemle personel çalıştıran firma, haftada bir vardiyayı değiştirmektedir.

Makro Market Maaşları

Makro Marketlerinin kesin maaşlarına geçmeden önce, firmanın prim usulüne de kapılarını açtığını söyleyebiliriz. Marketlerde her kategoriye farklı prim ücretleri tanınır. Firmanın koyduğu sınır aşılırsa reyon görevlileri ay sonunda maaşlarına ek olarak prim alabilirler. Firma bünyesinde çalışan kasiyerler ve orta reyon görevlileri asgari ücret almaktadır. Firma, ek ücretlerle beraber asgari ücret sınırını da her halükarda aşmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra kasap ve şarküteri bölümü gibi kategorilerde çalışan personellerin maaşları da yıl deneyimine göre değişmektedir.

Makro Marketlere başvuruda bulunabilmek için internetteki ilanlara göz atabilir, kariyer sitelerine bakabilir ve isterseniz de firmayla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Yorum yazın