Rossmann Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Rossmann firması, ülkemizde bayanlara yönelik hizmet veren bir kuruluştur. Güzel bir yabancı sermayeyle kozmetik alanında hizmet vermeyi başaran Rossmann, kısa sürede ülke genelinde şubelerini genişleterek ülke ekonomisine de katkı sağlamayı başarmıştır. Buna nazaran çalışma şartları da diğer firmalara göre daha rahat olan Rossmann, bünyesinde yeni personellere ihtiyaç duyuyor. Peki firma, çalışacak personellere ne gibi şartlar sunacak ve ne kadar maaş ödeyebilecek?

Rossmann Çalışma Şartları

Rossmann firmasında personellerin günlük çalışma saati, 8 saat olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu sürecin içerisine yemek ve çay molaları da dahil edilmişken, aynı zamanda personellerin haftada bir gün olmak üzere izin hakkı vardır. Vardiyalı bir sistemde personel çalıştıran firma, bünyesinde 1 yılı doldurmuş personellerine de 14+2 gün yıllık izin hakkı tanıyor.

Rossmann Maaşları

Rossmann bünyesinde çalışan her personel asgari ücret alsa da, firma prim usulüyle çalıştığı için maaşlarda bir hayli artış olabiliyor. Mağazanın koyduğu aylık kota aşıldığı taktirde personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim alabiliyor. Ayrıca yol ve yemek masrafları da firma tarafından karşılanırken, yemek paraları multinet gibi kartlara yatırılıyor. Bu ücreti isterseniz lokantalarda, isterseniz de alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz. Personellerin yol ücretleri ise aylık maaşla beraber ödeniyor.

Kısacası işe girdiğinizde rahat bir ortama ve Maaş+Prim+Yol+Yemek gibi güzel imkanlardan da faydalanabileceğinizi söyleyebiliriz. Başvuru yapmak için de, herhangi bir Rossmann şubesine gidebilir, veya başvurunuzu internet ortamından da değerlendirebilirsiniz.

Yorum yazın