Defacto İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Son dönemlerde yeni şubeleriyle ve başarılı çıkışıyla ön plana  da çıkmayı başaran giyim perakendecisi Defacto, büyük alışveriş merkezlerinin neredeyse tümünde varlık göstermeye başladı. Kısa sürede aşırı büyüme elde eden ve tüm şubelerinin hacmini de genişleten Defacto, günümüzde daha geniş bir giysi portföyü ile karşımıza çıkıyor. Yeni şubelerini açmasına karşın yeni personel ihtiyacı da duyan firmanın şartlarını ve maaşlarını sizler için araştırdık. Bakalım Defacto, personellerine ne kadar maaş veriyor ve hangi şartları sunuyor?

Defacto Çalışma Şartları

Defacto firmasının çalışma şartlarına baktığımız zaman, işe giren her personelin günlük 8 saat çalıştığını görebiliriz. Aynı zamanda haftalık 45 saat net çalışma süresi olan personellerin günlük çalışma saatine çay ve yemek molaları da dahil edilmiştir. Aynı zamanda haftalık bir gün izin hakkı olan personeller, yıllık çalışma sürelerini doldurduklarında 14+2 gün yıllık izinlerini kullanabilirler.

Defacto firması oldukça büyük bir perakende zinciri olduğu için, zaman zaman fazla çalışmanız gerekebilir. Fakat resmi tatiller dışında fazla çalıştığınızda da, mesai ödemesi alamayacağınız belirtebiliriz.

Defacto Maaşları

Defacto firmasında işe başlayan her yeni personel, yükselene kadar asgari ücret almaktadır. Zamanla rütbe yükselirse, maaşlar da yükselecektir. Aynı zamanda yol ve yemek masraflarının şirkete ait olduğunu, yemek ücretlerinin ise multinet gibi kartlara yatırıldığını belirtebiliriz. Kısacası firmada Asgari Ücret+Yol+Yemek+Prim haklarıyla çalışabilirsiniz.

Defacto bünyesinde part time çalışmak isterseniz de, haftalık 30 saat çalışırsınız. Bu süre, şubeye bağlı olarak 3 veya 6 günde tamamlanacaktır. Ayrıca asgari ücretin yarısını alabilir, Yemek+Yol+Prim avantajlarından da faydalanabilirsiniz.

Yorum yazın