NT Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ülkemizin en gelişmiş teknoloji, kitap ve  kırtasiye firmalarından birisi olan NT, bazı zamanlarda büyük kampanyalar yaparak kullanıcıları mağaza şubelerine çekmeyi başarıyor. Ülkemizde olmasının yanı sıra diğer ülkelerde de hizmet veren NT, gün geçtikçe ülkemizdeki şubelerini de arttırıyor diyebiliriz. Peki yeni şubelerde işe başlamak isteyen personellere NT ne gibi şartlar sunacak ve ne kadar maaş ödemesi yapabilecek?

NT Çalışma Şartları

NT firması, şubelerindeki çalışma saatlerini biraz fazla tuttuğu için diğer firmalar kadar ön plana çıkamıyor. Firmada günlük 10 saat boyunca çalışıldığı gibi, bu sürenin içerisine yemek ve çay molaları da dahil ediliyor. Aynı zamanda vardiyalı bir sistemle çalışan firma, personellerine haftada bir gün olmak üzere mutlak izin veriyor. Ayrıca firma bünyesinde bir yıllık çalışma sürenizi doldurduktan sonra, firmadan yıllık izninizi de talep edebiliyorsunuz.

NT Maaşları

NT firmasının maaşlarına bakacak olursak, işe yeni giren her personelin asgari ücretten %20 oranında daha fazla ödeme alacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda aylık olarak personellere yemek ücreti için multinet ve ticket kartlara belirli miktarlarda ödeme yapılıyor. Bu ödemeler lokantalarda ve alışveriş merkezlerinde geçerli olabiliyor.

NT firmasında dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor. Bu husus da, firmanın mesai ücreti ödemesi hakkında. Sıradan günlerde 10 saatten fazla çalışırsanız fazla mesai ücreti alamazsınız. Fakat bu durum resmi tatillerde geçerli olmuyor ve resmi tatillerde yapılan her mesainin ücreti firma tarafından sorunsuz bir şekilde karşılanıyor.

 

Yorum yazın