Miniso Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ülkemizde her sene daha da büyüme ve gelişme gösteren Miniso, Japonya’nın dev bir perakende satış ağıdır. Kısa sürede tüm dünyada adından söz ettiren ve ülkemizde de faaliyet göstererek gelişmeyi başaran Miniso, genellikle ev gereçleri üzerine perakende satış yapmaktadır. Tabii ki firma henüz büyüme ve gelişme aşamasında olduğu için, doğal olarak yeni personellere de sıcak bakıyor diyebiliriz. Peki Miniso firmasında çalışmak isteyen yeni personeller, ne gibi şartlarla karşılaşır ve ne kadar maaş alırlar?

Miniso Çalışma Şartları

Miniso firmasında günlük çalışma saatleri 8 saat olarak belirlenmiştir. Çalışılacak sürenin içerisine, verilen yemek ve çay molaları da dahildir. Aynı zamanda vardiyalı bir sistemle personel çalıştıran firma, personellerine haftada bir gün izin vermekle beraber, bir yılını dolduran personellerine de yıllık 14+2 gün izin hakkı sağlamaktadır.

Miniso Maaşları

Miniso firmasında işe yeni başlayan personeller, ilk başlarda asgari ücret almaktadır. Tabii ki bu ücret, mağaza içerisindeki gelişime ve tutuma göre ilerleyen zamanlarda da artış gösterebilir. Prim bazlı çalışan firma, mağazaya koyduğu aylık kota aşıldığı taktirde personellerine maaşının 4/1’i kadar prim hediyesi verebilir. Ayrıca firma, her personelinin yemek ve yol masraflarını da karşılar. Yemek ücretleri multinet gibi kartlarla verilirken, yol paraları aylık maaşa eklenerek personele verilir. Yemek için verilen para lokantalarda veya alışveriş merkezlerinde de değerlendirilebilir.

Kısacası firmada işe giren bir personel Asgari Ücret + Yol + Yemek + Prim imkanlarıyla çalışacaktır.

Yorum yazın