Popeyes İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yabancı sermayesiyle yaklaşık 20 yılı aşkın bir süre ülkemizde de başarılı bir faaliyet gösteren Popeyes, ufak bir firmayla işine başlasa da, şuan mükemmel yerlere gelmiş durumda. Özellikle gençlerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen firma, yabancı sermayeli olmasına rağmen ülkemizin istihdam durumuna da katkıda bulunuyor. Her geçen sene büyük alışveriş merkezlerinde de yer edinen firma, doğal olarak geniş bir personel ağı yaratmak istiyor. Peki Popeyes firmasında işe girmek isteyen personel adayları ne gibi şartlarla karşılaşacak ve ne kadar maaş alacak?

Popeyes Çalışma Şartları

Popeyes firmasında personellerin günlük çalışma süresi, 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca tüm personellere haftada bir güne mahsus izin verilirken, yılını dolduran çalışanlara da yıllık izin olarak 14+2 günlük izin hakkı tanınır.

Ayrıca Popeyes firmasının kurulduğundan beri vardiyalı bir sistemle çalıştığının da altını çizebiliriz.

Popeyes Maaşları

Popeyes firmasında birden fazla rütbe seçeneği bulunduğu için maaşlar da rütbelere göre değişkenlik gösterebiliyor. Peki bu rütbeler nedir, ne kadar kazanırlar?

Ekip Üyeliği: Popeyes firmasında yeni işe başlayan personeller ekip üyesidir. Maaşları asgari ücrettir.

Servis Uzmanlığı: Firmada 3.ayınızı doldurursanız, servis uzmanlığı sınavına girerek 100 sorudan 80 net bırakmak zorundasınız. Hamburger yapımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmak zorundasınız. Maaşta %5 artış görülür.

Supervisor Rütbesi: Supervisor rütbesinde artık şube size emanettir. Firmada 6 ay çalıştıktan sonra sınavına girebilirsiniz. Eğer kazanırsanız Supervisor olur, maaşınızda %25 artış görebilirsiniz.

Vardiya Müdürlüğü: Firmada 1 yıl çalıştıktan sonra vardiya müdürü olmak için sınava girebiliyorsunuz. Vardiya müdürü olursanız vardiyaları siz idare edebilirsiniz. Maaş ise asgari ücretten %80 oranında daha fazladır.

Yorum yazın