Koton İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yerli sermayesiyle ülkemizde güzel bir çalışma uyumu ve potansiyeli yakalayan giyim markası Koton, gün geçtikçe gelişmeye ve yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Büyük alışveriş merkezlerinden başlayarak daha farklı alanlarda şubelerini açan Koton, doğal olarak yeni şubelerine de personel arıyor. Peki Koton firmasında çalışan veya çalışmak isteyen vatandaşlarımız ne gibi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alabiliyor?

Koton Çalışma Şartları

Haftalık vardiya sistemiyle çalışan Koton, günlük çalışma saatini 8 saat olarak belirlemiştir. Aynı zamanda bu sürece yemek ve çay molaları da dahil edilirken, personellere haftada bir gün izin hakkı tanınmıştır. Koton firmasında vardiyalar haftalık olarak değişir ve 1 yıllık çalışma süresini dolduran tüm personellere 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanınır.

Koton Maaşları

Koton firmasında henüz yeni işe başlayan personeller, asgari ücret almaktadır. Fakat firma prim usulüyle çalıştığı için personellerin asgari ücret almaları pek de olumsuz karşılanmaz. Çünkü firma, personellerine prim verirken prim tutarlarını maaşların 4/1’i oranında tutmaktadır. Bu durumda da ay sonu mükemmel seviyelerde maaşlar elde edilebilir.

Ayrıca Koton, personellerin yemek ve yol gibi masraflarını da üstleniyor. Yol masrafları maaş ek olarak ödenirken, yemek masrafları da Multinet vb kartlara yatırılıyor. Karta yatırılan parayla alışveriş merkezlerinde harcamalar yapabiliyor, istediğiniz yemek müesseselerinde yemek yiyebiliyorsunuz.

Yorum yazın