Gratis Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yaşlısından gencine hemen hemen her bayanın takip ettiği büyük kozmetik mağazalarından birisi olan Gratis, özellikle indirim günlerinde tıklım tıklım dolup taşıyor. Kozmetik ürünlerini daha uygun fiyata alabilmek için firmayı özellikle takip eden hanımlar, indirim esnasında hiç düşünmeden mağazaya akın edebiliyorlar. Günümüzde oldukça fazla şubesi bulunan Gratis, yoğun dönemlerden geçtiği için de yeni personellere ihtiyaç duyabilir. Peki bünyesinde personel çalıştıracak olan Gratis, personellerine ne gibi şartlar sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Gratis Çalışma Şartları

Gratis bünyesinde günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir ve belirlenen bu saatin içerisinde çay ve yemek molaları da dahil edilmiştir. Genellikle bayan personellerden oluşan firmada, depo görevlilerinin de erkeklerden oluştuğunu hatırlatalım ve erkek personellerin de iş imkanı bulabildiğini belirtelim. Gratis, personellerine haftada bir gün olmak üzere izin veriyor. Ayrıca firma bünyesinde bir yıllık çalışma sürenizi doldurursanız, yıllık izin olarak 14+2 gün izin hakkınızı kullanabilirsiniz.

Gratis Maaşları

Gratis firmasında maaşlar genellikle personellere oldukça yeterli gelmektedir. Çünkü firma genellikle reyon görevlilerini işe aldığı için, bu görevlilere de asgari ücretten %30 daha fazla maaş ödüyor. Ayrıca bu maaşın yanı sıra personellere aylık 300-350 TL arasında yemek parası da ödeniyor. Yemek paraları ticket-sedcard şeklinde ödendiği gibi, tüm gıda harcamalarında da kullanılabiliyor.

Son olarak firmanın satışa potansiyeline karşı prim usulüyle çalıştığını da belirtelim.

Yorum yazın