Koçtaş İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ev düzeni ve ev eşyaların denilince akla gelen ilk firmalardan birisi de Koçtaş’dır. Koçtaş, evimizin ana temellerini oluşturabileceğimiz en büyük perakende zincirlerinden birisidir. Çalışanlarının yardım severliği nedeniyle de birçok kişi tarafından tercih edilen firmanın, çalışma şartlarını ve maaşlarını sizler için inceledik. Peki Koçtaş firmasında çalışacak olan personeller, ne gibi şartlarla çalışabilecekler ve ne kadar maaş alabilecekler?

Koçtaş Çalışma Şartları

Koçtaş firmasında personellerin günlük çalışma süresi 8.5 saattir. Bu sürenin 1 saati yemek molasına aittir ve personellerin haftada bir gün izin yapma hakları bulunmaktadır. Ayrıca yılını dolduran tüm personeller, istedikleri zaman yıllık izinlere ayrılabilirler. Koçtaş firmasında günlük mesainizin dışında çalışırsanız, saatlik çalışma süresi üzerinden hesaplanan ücret, ay sonu maaşınıza ek olarak yatmaktadır.

Koçtaş Maaşları

Koçtaş firmasında henüz yeni işe başlayan personeller, asgari ücretten %20 oranında daha fazla maaş alırlar. Zamanla personelin çalışma durumuna göre rütbe yükselişleri ve maaş artışları söz konusu olabilir. Ayrıca firmada işçi fonu, yemek ücreti ve servis gibi imkanlara da sahip olabiliyorsunuz.

Kısacası Koçtaş firmasında çalışmaya başlayan insanlarımız, Maaş+İşçi Fonu+Servis+Yemek+Prim gibi imkanlardan faydalanabiliyor.

Koçtaş firmasına iş başvurusunda bulunmak için karşınızda 3 seçenek bulunuyor. İsterseniz firmanın resmi sitesi üzerinden, isterseniz kariyer sitelerinden, isterseniz de Ikea üzerinden başvuruda bulunabiliyorsunuz. İnternet üzerinden yapılan başvurular çok geç kontrol edilir. Kısacası yüz yüze başvuru yapmanızı öneririz.

Yorum yazın