Ayakkabı Dünyası İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ayakkabı modelleri ve markaları konusunda kendi çapında en büyük hizmeti veren Ayakkabı Dünyası, hiç şüphesiz ki ayakkabı alacağımız zaman hepimizin ilk tercihi olmayı başarmıştır. Kısa zamanda birçok ilde şubesini açan ve bünyesinde her türlü ayakkabı modelini barındıran firma, uygun ve hesaplı alışverişe el verişli olduğu için de oldukça ilgi görüyor diyebiliriz. Peki Ayakkabı Dünyası’nda çalışan personeller hangi şartlarda çalışıyor ve ne kadar maaş alabiliyor? Sizler için inceledik.

Ayakkabı Dünyası Çalışma Şartları

Ayakkabı Dünyası alanında çalışan tüm personellerin günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürece yemek ve çay molaları dahil edilirken, tüm personellere haftada bir gün izin hakkı tanınır. Firmadan yıllık izninizi de talep etmek istiyorsanız, firma bünyesinde 1 yıllık çalışma sürenizi doldurmak zorundasınız. Bu hususu sağladıktan sonra yıllık izninizi kazanıp, 14+2 günlük izin kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Dünyası Maaşları

Ayakkabı Dünyası, genellikle eskiden beri bünyesinde çalışan personellerine daha fazla önem vermektedir. Bu nedenle de maaşlarda farklar göz önüne gelebiliyor. İşe yeni başlayan personellerin asgari ücretten %30 oranında daha fazla maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Firma, mesai adı altında herhangi bir ödeme yapmamaktadır. Yalnız, resmi tatil günlerinde çalışırsanız ek bir ödeme alabilirsiniz.

Son olarak firma yönetici maaşlarının ise 2.500 ile 3.000 TL arasında olduğunu belirtebiliriz.

Yorum yazın