Yurtiçi Kargo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ülkemizin dağıtım alanında liderliğe ulaşmış firmalardan birisi olan Yurtiçi Kargo, evlerimizden gönderdiğimiz veya evlerimize gelen eşyalarımızı özenle taşımaya devam ediyor. Özellikle taşıyıcı personelleri seçerken oldukça titiz davranan ve işini iyi yapan firma, tüm bölgelerde de şubelere sahip. Ayrıca yeni şubelerini açmaya hazırlanan ve personel değişikliği yapmak isteyen firma, haliyle yeni personel ekibi arıyor. Peki bakalım Yurtiçi Kargo firmasında çalışacak olan personeller ne kadar maaş alabilecek ve hangi şartlarda çalışacak?

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Yurtiçi Kargo firmasında çalışan personellerin günlük çalışma süreleri 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınız olabileceği gibi, yıllık sürenizi doldurduğunuzda da 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı talep edebilirsiniz. Haftanın her cumartesi gününde yarım gün çalışabilir, Pazar günleri de tatil yapabilirsiniz.

Firmada resmi tatil dışında herhangi bir mesai ödemesinin olmadığını da belirtelim.

Yurtiçi Kargo Maaşları

Yurtiçi Kargo firmasının maaş dağıtımları esnasında rütbeli veya rütbesiz diye bir ayrım yapılmaz. Firmada çalışan her personel asgari ücretten %10 oranında daha fazla ücret kazanmaktadır. Ayrıca firma, personellerinin yemek masraflarını da karşılayabiliyor.

Son olarak Yurtiçi Kargo firmasının da prim usulüyle çalıştığını belirtelim. Eğer aylık taşıma ve teslimat kotası dolarsa, şubenin personelleri prim almaya hak kazanır. Alınacak primler de, maaşların 4/1 oranına tekabül eder.

 

Yorum yazın