2013 – Youtube Üzerinden Para Kazanma Yolları!

Alp Ozcan

Yeni para kazanma yöntemlerinden birisi de Youtube’a özgün video yükleyerek Adsense aracılığıyla para kazanmak. Bu yöntemle para kazanmak hiçbir masraf gerektirmediğinden şu anda ilgi oldukça fazla. Bu yüzden bu pastadan dilim alabilmek de bir o kadar zor. Sizler için videolarınızı nasıl daha fazla izlettirebilirsiniz onu araştırdık.

  • Öncelikle videolarınızın telif haklarına takılı kalmaması için özgün video yüklemeniz şart. Eğer video telif hakkına sahipse Youtube bunu anında anlıyor ve size ihtar veriyor. İhtar sayınız 3’e ulaştığında ise Youtube’dan uzaklaştırıyorsunuz ve o kanal aracılığıyla para kazanmanız imkansız hale geliyor.
  • Eğer videonuz birçok kişi tarafından yüklendiyse onların önünde çıkmak için çeşitli stratejiler geliştirmelisiniz. Örneğin videonuzun başlığını daha çarpıcı yapabilirsiniz veya küçük resmini videonun en güzel yerinden seçebilirsiniz. Kullanıcıların çoğu bir videoya girmeden önce daha çok videonun küçük resmine bakmaktadır.
  • Videonun açıklamasını ve etiketlerini özenle seçin. Açıklamada mutlaka en az 3 cümle kullanın. Cümlelerin sonuna ise nokta koymayı unutmayın. Youtube arama sistemi cümle yapısına da oldukça dikkat ediyor. Etiketleriniz ise 2 kelimeyi geçmesin.
  • Yüklediğiniz videoları sosyal medyada paylaşın. Forumlara konu açın. Daha çok izlenen videolar üst sıralarda çıkmaktadır. Ayrıca abonelerinizin çokluğu da videolarınızın izlenme sayısını da artıracaktır.
  • Günlük haber sitelerini takip etmeniz de size video kaynağı açısından oldukça yararlı olacaktır. Yabancı videolar yükleyerek de daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın