Eski yazılarımıza nasıl ziyaretçi çekebiliriz?

Alp Ozcan

Blogunuzdaki eski yazılar her zaman sıkıntı yaratır. Gereken ilgiyi görmeyen bu yazılar blogunuzun güncelliğini kaybetmesine neden olur. İlk eklediğiniz zaman beklenen ilgiyi gören bu yazılar zaman geçtikçe popülerliğini yitirir ve silinmeye yüz tutar. Yeni yazıların blogunuza yararından bahsetmemize zaten gerek yok fakat önemli olan eski yazıları sürekli ziyaretçi çeker halde tutmaktır. Ziyaretçiler tabiki yeni yazılar görmek için blogunuza girmekte ama eksi yazılarda yapacağınız küçük değişiklikler eski yazılara ilgiyi sıcak tutacaktır. Şimdi sizinle eski yazılara nasıl ziyaretçi çekileceğiyle ilgili birkaç tüyo vereceğiz.

1)Eski yazılarınızda değişiklikler ve küçük eklemeler yapın.

Eski makalelerinizi inceleyin. Makalelerinizle ilgili araştırmalar yapın. Küçük detaylar ya da resim gibi içerikler ekleyin. Makalenizde yanlış bilgiler de olabilir. Kontrol ettiğiniz takdirde hem güncelleme hem de doğru içerik konusunda iyi bir hareket yapmış olursunuz. Sürekli güncellenen bir makale ilgili ziyaretçiler tarafından daima takip edilecektir. Unutmayın güncel bilgi sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır.

2)Eski yazılarınızı twitter ve facebook gibi sosyal sitelerde paylaşın.

Sosyal ağların işinize etkisi yadsınamaz. Bu inanılmaz fırsatı her zaman değerlendirin. Günümüz insanının bu tür sitelerde ne kadar aktif olduğundan bahsetmemize gerek yok. Eski yazılarınızı güncelleyerek bu sitelerde paylaştığınızda er ya da geç beklenen ilgiyi göreceksiniz.

3)Rastgele yazı widgeti kullanmaya özen gösterin.

4)Eski yazılarınızı değişik bloglarda yorum olarak paylaşın.

5)Eski yazılarınızı makale dizinlerinde paylaşın. 

Yorum yazın