Web sitem üzerinden nasıl para kazanabilirim?

Alp Ozcan

Sanal dünya üzerinden para kazanmanın çok yolu vardır. Çoğumuzun para kazanma gözüyle bakmadığı dünya aslında pazarlamanın odağıdır. Bu para kazanma yolları çoğu zaman kısa vadeli ve verimsiz olur. Bunu değiştirmek için yapabileceğiniz en etkin hareket web siteniz üzerinden para kazanmaktır. Bu şekilde para kazanmak uzun vadede sizi memnun edecektir. Peki nasıl web siteniz üzerinden para kazanacaksınız? İşte size web siteniz üzerinden para kazanmanın 5 yolu…

1)PPC  metoduyla para kazanma yöntemi

Bu yöntem en bilinen para kazanma yöntemidir. Bu işe yeni başlayanların tercih ettiği yöntem garanti yöntemdir. Siz ziyaretçi çektikçe işler her zaman yolunda demektir. Bu yöntemde reklamlardan tıklama başına ücret alırsınız. Bu yöntemin önde gideni tahmin ettiğiniz gibi google’dır. Reklamlarınız metin veya görsel içerikli olabilir. İstediğiniz içerikte reklam bulundurabilirsiniz.

2) CPM Metodu ile sitenizden para kazanma yöntemi

Adları ne kadar kulağa tanıdık gelmese de bu yöntemler oldukça uzun vadeli metodlardır. Bu yöntemi uyguladığınız takdirde PPC yöntemiden daha kolay bir şekilde para kazanırsınız. Bu yöntemin işleyişinde sitenize bir banner eklersiniz ve bu bannerın bulunduğu sayfa 1500 tekil hite ulaştığı anda sistem size $1.2 ödeme yapar. Bu ödeme miktarı şirkete göre farklılıklar göstermektedir. Sitenizin hit i yüksek olduğu takdirde bu ücret katlanacak ve iyi bir gelir elde etmiş olacaksınız. Örneğin 100 bin civarı ise geliriniz yaklaşık 100$ olacaktır.

3) Banner şeklinde reklam bulundurma

Özellikle Türkiye’de sıklıkla rastladığımız bu yöntem de internetten para kazanmanın iyi bir yoludur. Web sitenizde bulunduracağınız bir reklam alanını istediğiniz gibi kiralayabilir ve memnun edici gelirler sağlayabilirsiniz. Aylık bir kiralama şeklindeki sistem günümüzde birçok sitenin kullandığı para kazanma yoludur. Özellikle ülkemizde bunun örneklerine çokça rastlamak mümkündür.

4)Metin reklamı bulundurarak para kazanma yöntemi

Banner yöntemi gibi bu yöntemde de web sitenizde belirli bir metin alanı oluşturarak burada reklamlarınızı bulundurabilirsiniz. Bu yöntem ziyaretçi sayısı çok fazla olduğu takdirde tercih edilir. Banner yöntemden daha fazla kazanç getirir.

5)Komisyonculuk

Bu yöntem dünyada en büyük kazanç getiren yöntemdir. Fakat inceliklerinin tam olarak bilinmemesi bu yöntemdeki popülerliği etkilemiştir.

Yorum yazın