Youtube Mobilde Olup da Bilmediğiniz Özellikler!

Baki Yuksel

Youtube Google’ ye ait olan en popüler video izleme platformu olan ve tercih edilen video sitelerinin başında gelmektedir. Son zamanlarda gelişen teknolojiyle beraber youtube mobil uygulaması için de yeni özellikler geliştirilmiştir. Youtube mobil uygulamasında yer alan fakat sizlerin pek bilmediği özellikleri sizler için düzenledik. Gelin birlikte Youtube’ nin bilinmeyen özelliklere göz atalım.

Çift Dokunuş ile Video İlerletmek

Youtube mobil ile video izlerken video süresini kısaltmak için aynı noktada ekrana iki kere tıkladığınız zaman videonuzu 10 saniye ilerletmiş olacaksınız.

Mobil Veri Kullanımı Sınırlama

Wifi bağlantısı olmadan youtube’ de video izlemek internet kotanızın bir hayli hızlı bitmesine sebep olacaktır. Kotanıza sınırlandırma getirmek için telefonunuzun ayarlar kısmına girerek Mobil veri kullanımını sınırla seçeneğini aktif hale getirerek veri kullanımınızı azaltabilirsiniz.

Arka Planda Video Oynatma( Youtube Red )

Youtube kullanıcılarının uzun zamandır beklediği özellik youtube’ de ücretli olarak Red’ de bulunmaktadır. Siz de Youtube Red üyesi iseniz Ayarlar’ a girerek arka plan ve indirmeler seçeneğinden girerek rahat bir şekilde müzik dinleyebilirsiniz.

 

Yorum yazın