Twitter Gece Modu Masaüstüne de Taşındı!

Baki Yuksel

Hemen hemen herkes gece yatmadan önce sosyal medya hesaplarına göz gezdirip öyle uyuyor. En çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan Twitter geçtiğimiz günlerde masaüstünde yenilik gerçekleştirdi ve mobil gece özelliğini masaüstüne taşıdı. Uyumadan önce ekranın parlaklığı gözleri yorduğundan dolayı bu durumun önüne geçebilmek için çözüm olarak gece özelliğini ilk önce Twitter mobil uygulamasına sonra da masaüstüne getirildi.

Gece modunu uygulayabilmek için masaüstünden giriş yapmanız yeterli olacaktır.  Twitter kullanıcıları uygulama üzerinden veya web üzerinden ayarlar menüsüne girerek gece moduna tıklayarak gece modunu aktif hale getirebilirsiniz.

Twitter Gece Modu ile siyahlaşan ekran tasarımı sayesinde karanlık alanlarda Twitter kullanıcılarının gözleri daha az yorulacak ve genellikle mobil Twitter uygulaması tercih edilirken gece modunun masa üstüne taşınması sayesinde masaüstünde de tercih edilen sosyal medya ağlarından biri haline gelecektir. Böylelikle herkes gece modu özelliği ile Twitter’ de istedikleri kadar vakit geçirebilecekler ve gözleri normalden daha az yorulacaktır. Twitter gece modunun masaüstüne taşınması android telefon kullanmayanların da işine yarayan bir gelişme olacaktır.

Yorum yazın