Yeni iPhone Modelleri Hızlı Şarj Özelliğiyle Gelebilir!

Kenan Aktürk

Yeni modelleriyle beraber Samsung Galaxy S8 modeline rakip olacağı bilinen İphone’ler artık hızlı şarj özelliğiyle karşımıza çıkabilir. Önceleri de tartışma konusu olan hızlı şarj durumu, kesinleşmese de yoğun bir netlik kazanmış durumda.

Android telefonlarda kullanılan şarj bağlantı noktaları sayesinde, hızlı şarj sisteminden yararlanabiliyorduk. Apple firması ise, kendi bağlantı noktalarını kullandığı için hızlı şarj özelliğini cihazlarına ekleyemiyordu. Apple’ın bu sorunu nasıl çözeceği hayli merak konusu olmuş, anketler bile düzenlenmeye başlanmıştı. Apple, yeni çıkaracağı Iphone serilerindeki bir özellik ile bu sorunu nasıl çözümleyebileceğiniz az çok ortaya koymuş durumda.

Özellikle İphone 8 modelinin içerisinde bulunan Tristar 3, Hydra yongası, bu iddiaları gün geçtikçe kuvvetlendirmeye yetmiş durumda. Iphone 8 içerisinde Tristar 3, Hydra yongası’nın bulunması, hızlı şarj özelliğinin telefon içerisinde bulunma iddialarını gün geçtikçe doğruluyor.

Iphone 8 özellikleri açıklanmadan önce bazı internet siteleri ve araştırma firmaları, bu konu hakkında çeşitli yorumlarda ve iddialarda bulunmuştu. İddialara hiçbir şekilde yanıtta bulunmayan Apple, Iphone 8’in Tristar 3, Hydra yongasının bulunmasıyla beraber ortaya çıkan bu iddiaları daha da güçlü hale getirdi.

Gerçekten merak konusu haline gelen ve detaylıca araştırılan bu durum, ancak yeni modellerin tanıtımıyla ve çıkışıyla netlik kazanacak.

Yorum yazın