Samsung Galaxy S8’ün Görüntüsü Sızdırıldı!

Kenan Aktürk

Samsung’un 29 Mart’ta tanıtması beklenen Galaxy S8 modeli, günümüzde en çok merak edilen modeller arasında. Samsung, tanıtım yapacağı tarihi açıkladıktan sonra internet sitelerinde birçok telefon sızıntıları dolaşmaya başladı. Önceki iddialara kesinlikle onay vermeyen Samsung şirketi, bu sızıntılar için yorum yapmayınca da sızıntıların doğru tespitle yapıldığının altını çizebiliyoruz.

BGR tarafından yayınlanmış olan Samsung Galaxy S8 resimlerine bakacak olursak, 5.8 inçlik bir ekran boyutu görebiliyoruz. Ayrıca S8 modelinin yanında bir model daha geleceği ve isminin S8+ veya S8 edge olacağı tahmin ediliyor. S8 ve yan modelin arasında da ekran şekli haricinde bir fark olmayacağı belirtiliyor.

Sızıntı resimleri incelediğimizde, ekranın neredeyse çerçevesiz olarak tasarlandığını görüyoruz. Güç ve ses tuşları bir yana toplanmış ve diğer yanda da gizemli bir tuş bulunuyor. Daha öncelerden bahsedilen Bixby sanal asistanı bu gizemli tuş ile aktif edebileceğimiz öngörüler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S8’in ekranına baktığımızda ise üstte 8MP’lik bir kamera görüyoruz. Aynı zamanda yeni modelde kulaklık girişinin olup olmayacağı da yoğun olarak sorulan sorular arasında yer alıyordu. Samsung Galaxy S8 modelinin alt kenar kısmında 3.5mm’lik bir kulaklık jakı bulunuyor.

Cihazın tamamen tanıtımını görmek ve sistemini incelemek için de 29 Mart tarihini beklemeliyiz.

Yorum yazın