Apple, Masaüstü Bilgisayar Üretmeyi Hedefliyor!

Kenan Aktürk

Dünya devi olan teknoloji markası Apple, masaüstü bilgisayar yapım projelerine başlamayı hedefliyor. iPhone telefonlarının üreticisi Apple, son zamanlarda masaüstü bilgisayarlara şirketlerin yönelmemesini de göz önünde bulundurdu.

Şirketlerde profesyonel olarak çalışan insanları da düşünen Apple, masaüstü bilgisayar yapmaya hazırlanacak. Son zamanlarda üretici firmaların masaüstü bilgisayarlara yönelmemesiyle beraber, bu işle de ilgilenebileceklerini söyleyen Apple firması CEO’su Tim Cook oldukça istekli açıklamalarda bulundu. Profesyonel olarak hizmet sunan çalışanlara ve tüm iş kollarına önem verdiğini söyleyen Tim Cook, masaüstü bilgisayar üretimini profesyonel çalışanlara ithafen yapacak.

Mac Pro ve iMac serilerinin yenilenmemesinden kullanıcıların memnun olmadığını da bilen Tim Cook, genel bir açıklama yaparak kullanıcıları biraz da olsa rahatlattı.

Masaüstü bilgisayarlar içinde istekli olduklarının altını çizen Tim Cook, arka planda ufak çalışmalara başlandığını belirtti.

Tim Cook, katıldığı soru cevap seminerinde oldukça genel cevaplar verdi. Sadece masaüstü bilgisayar konusunun altını çizen Tim Cook, bu konu üzerinden yürüyerek çeşitli konulara da değinmeden geçmedi.

Apple CEO’su Tim Cook’a gelen sorulardan bir tanesi de, dokunmatik ekranlı bir Mac’in söz konusu olup olmayacağıydı. Gelen bu soruya da Tim Cook, Mac ve İpad’in birbirinden tamamen bağımsız olacaklarının altını çizdi.

Yorum yazın