Vestel Venus Z10 Ön İncelemeden Geçti

Kenan Aktürk

Vestel’in akıllı telefon üretimine geçmesi, Vestel’e büyük bir prestij sağladı. Geçtiğimiz günlerde MWC 2017’de sergilenen akıllı telefonlar arasında Vestel’in Z10 modeli de bulunuyordu. Vestel, tanıtıma sunduğu Z10 modeli sayesinde ilgileri hayli üzerine çekerek, başarılı bir başlangıca imza attı.

Tasarım olarak iPhone modellerini andıran Z10’un köşeleri de oval olarak tasarlanmış. 5.2 inç ekran büyüklüğüyle karşımıza gelen Z10, aynı zamanda ince bir tasarıma sahip. İnce tasarıma sahip oluşu da telefonu hem güzel gösteriyor, hem de hafif kılıyor.

Ekranın alt kısmında parmak izi okuyucusuna da yer verilen Z10 modeli, fuarda tanıtıldığında Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle tanıtılmıştı ve gerekli programların bazıları yüklenmişti. Açık halde de tanıtılan Z10, fiziksel tuşlarının üzerine navigasyon kontrollerine de yer vermiş.

Vestel, Venus Z10 modeliyle satış hedeflerini yükseltmek için ilk adımı başarılı bir şekilde attı. Telefonun 4GB Ram desteği ve 64GB’e kadar depolama alan seçeneği bulunuyor. 3050 mAh pil kapasitesine sahip olan Venus Z10, uzun süre tüketilebilecek bir şarj imkanını da beraberinde sunacak. Bu özelliklerle üst segmentte yer alan Z10, Snapdragon 435 ile orta segmente kadar düşüyor.

Vestel Venus Z10 modelinin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne olacağı hakkında henüz net bir bilgi edinilmedi.

Yorum yazın