Facebook Messenger Emoji Reaksiyonları Geliyor!

Kenan Aktürk

Facebook, geçen sene insanlara beğeni butonunun yanında farklı emoji reaksiyonları da eklemişti. İnsanlar, beğenmekten fazlasını yaparak şaşkın, üzgün, kızgın ve neşeli olduklarını durumlarda veya fotoğraflarda belli edebiliyordu. Bu özellik kullanıcılara birden farklı seçenek sunduğu için de çok tutmuş ve beğenilmişti.

Facebook’un bu konu hakkında yine de çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz sene yaptığı çalışması geliştirmek için çalışmalara başlayan Facebook, emoji reaksiyonlarını şimdi de Messenger’e eklemeyi düşünüyor. Duyulan haberlere göre, Messenger üzerinden size gelen bir mesaja reaksiyon ile tepki verebileceksiniz. Yazılan her mesaj satırında bile duygunuzu belli etme tercihine de sahip olacaksınız.

Son günlerde yapılan bu çalışmanın test aşamasında olduğu söyleniyor. Test aşamasında ise, bu reaksiyonların işe yarar olup olmadıkları deneniyor. Aynı zamanda Messenger’e uyarlanabilmesi için Messenger alt yapısı da detaylıca inceleniyor.

Tıpkı durumlara ve fotoğraflara gösterdiğiniz reaksiyonları, size gelen her mesaja karşı da gösterebileceksiniz. Size gelen mesajı beğenebilir, sevebilir, beğenmeyebilir, kızabilir ve hatta üzülebilirsiniz. Bu durumu karşı tarafa söyleyemediğinizde ise her mesajın yanında bulunan üç nokta amblemine tıklayarak, hislerinizi reaksiyonlar ile ifade edebilirsiniz.

Henüz çalışmalarına devam edilen Messenger Reaksiyonları’nın güncelleme ile ne zaman karşımıza geleceği hakkında net bir tarih yok.

Yorum yazın