Google Play Store Tarihinin En Çok İndirilen Uygulamaları

Kenan Aktürk

Google Play Store, ilk defa 2012 yılında ortaya çıkmıştı. Android dünyasına kapılarını 2012 yılında açan Play Store, 5. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bu kutlamanın öncesinde de 2012 yılından bu yana markette en popüler olan uygulamaların isimleri, Google Play Store bünyesinden duyuruldu.

Oyun sıralamasında ilk iki sıradaki uygulamaları açıklayan Google Play Store, indirmeleri ABD bazlı olarak göz önünde bulundurdu. Oyun uygulamalarında ilk iki sırayı Candy Crush Saga ve Subway Surfers paylaşıyor. Online olarak da oynanan bu oyunlar ilk iki sırada yer alıyor ve tüm dünyada oldukça popülarite kazanmışlar. Aynı zamanda Clash of Clans ve Temple Run oyunları da ilk iki oyunun hemen altında yer alıyor.

Google Play Store bünyesinde en çok indirilen uygulama ise Facebook olarak görünüyor. Bunun yanı sıra Facebook bünyesinde görev yapan Facebook Messenger, Instagram ve Whatsapp uygulamaları da hemen altlarında yer alıyor. Dünyaca ünlü program Snapchat ise beşinci sırada yer alıyor.

Google Play Store üzerinden şarkı satışı da yapılıyor. Son zamanlarda en çok satılan şarkı ise Ed Sheeran’ın ”Thinking Out Loud” şarkısıdır. Bu durum ise Google Play kullanıcılarının, yeni trende oldukça meraklı olduğunu ve önem verdiğini gösteriyor.

Yorum yazın