Google Jamboard Satışta! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Kenan Aktürk

Google, Jamboard ismini verdiği son teknoloji ürünü bir beyaz tahtayı tanıtmaya hazırlanıyor. 4K çözünürlüğünü barındıran Jamboard, geçtiğimiz ekim ayında adını duyurmuştu. Google, yeni ürününün detaylarını Cloud Next etkinliğinde duyurdu. Google’ın 4K çözünürlüklü tahtası, mayıs ayında satışa sunulacak ve fiyatı da yaklaşık 4.999 dolar olacak.

Jamboard’ın 55 inç büyüklüğünde Microsoft Surface Hub’a rakip olarak üretildiği niteleniyor. 55 inç dokunmatik ekranında rahatça çizim yapılabilen Surface Hub, biraz daha yüksek maliyetle satılıyor. Yüksek maliyete satılmasına göre 4K çözünürlük özelliğini içerisinde barındırmayan Surface Hub’un yanında Jamboard daha da tercih edilir hale geliyor. Microsoft Surface Hub’un 55 inç boyutunun satışı 8 bin 999 dolar tutuyor. 84 inç ekran boyutu için de 21 bin 999 dolar bütçe ödemek gerekiyor.

Jamboard İçin Yıllık 600 Dolar Destek Alınıyor

Jamboard, yıllık olarak 600 dolar destek ücretine göre oldukça uygun fiyata satılıyor. 600 dolar tutan desteğin yanında diğer ürünler arasından en uygun ürün derecesine yükselen Jamboard, Surface Hub ile özellikler açısından pek de farklı değil. Aralarındaki ilk fark, Surface Hub ürününün 4K çözünürlüğü desteklememesi. 4K çözünürlük sadece Surface Hub’un 84 inçlik ürününde destekleniyor. Aynı zamanda Jamboard aynı anda 16 bölgeye dokunulmasına izin verirken, Surface Hub için bu sayı 100’e yükseliyor.

Yorum yazın