Apple, Türkiye’yi Garanti Kapsamından Çıkardı!

Kenan Aktürk

Yurt dışından Apple ürünlerini aldığımızda, Türkiye içerisinde bir yıl garanti seçeneğimiz bulunuyordu. Yurt dışı alışverişimiz nedeniyle tamir ve diğer garanti işlemleri için de 1 yıl Apple garantisinden ücretsiz olarak faydalanılıyordu. Apple, henüz net bir açıklama yapmasa da artık yurt dışından alınan Apple ürünleri Türkiye içerisinde garanti kapsamında yer almayacak.

Son gelen verilere ve bilgilere göre Apple, Türkiye’yi uluslararası garanti kapsamından çıkardı. Garanti kapsamından çıkarılmasıyla beraber artık yurt dışı ürünler Türkiye’de garanti kapsamına girmeyecek.

Apple resmi olarak henüz bir açıklama gerçekleştirmedi. Apple teknik birimi, Türkiye’nin garanti kapsamından çıkarıldığını ve resmi açıklamanın da yakın zamanda yapılacağını söyledi. Teknik birim son olarak, kendilerini arayıp bu durum hakkında bilgi almak isteyen vatandaşları sadece bu şekilde bilgilendirdiklerinin altını çizdi.

Kapsamanın hangi tarihten itibaren söz konusu olacağı bilinemezken, Türkiye’nin kesinlikle garanti kapsamından çıkarıldığı söyleniyor.

Piyasanın yüksek olması ve Türkiye fiyatlarının da iyice yükselmesi, kullanıcıları yurt dışına yönlendiriyordu. Yurt dışında daha uygun fiyata gelen Apple ürünlerinin de Türkiye içerisinde bir yıl garanti hakkı bulunuyordu. Bu durumu ortadan kaldıran Apple, kullanıcıların eksi puan vermesine neden olacak gibi.

Yorum yazın