Yeni Hyundai Kona Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Hyundai Kona Alınır Mı?

Kenan Aktürk

Kore temsilcilerinden birisi olan Hyundai, şu sıralar sedan araba çeşitlerini bir kenara bırakarak SUV araçlara yönelmiş durumda. Bu nedenle de ileri teknolojiyi çok iyi kullanan ve SUV araç üretimine son hız devam eden Hyundai, büyük ihtimalle gelecek nesillerde de kullanılabilecek harika araçlar bırakacak. Özellikle yeni Hyundai Kona modeli, dikkat çeken SUV modelleri arasında yer alıyor. Peki bakalım yeni SUV modeli hangi özelliklere sahip olacak?

Yeni Hyundai Kona Özellikleri

Yeni Hyundai Kona modelinin, öncelikle üç farklı sürüş metoduna sahip olacağının altını çizebiliriz. İç donanım açısından incelemeye başlayacak olursak, araçta 5,7 ve 8 inç multimedya ekranlarının bulunacağını da ifade edebiliriz. Şerit takip sistemi, trafik ışığı algılama sistemi ve frenleme sistemi gibi birçok güvenlik aracıyla beraber kapımızı çalan Hyundai Kona, neredeyse usta bir şoför edasıyla sizleri taşımaya devam edecek.

1800 genişlik ölçüsüyle, 4165 uzunluk ölçüsüyle, 2600 dingil ölçüsüyle ve 1550 ölçüsüne sahip olan Hyundai Kona, dış tasarım açısından da büyüleyici bir niteliğe sahip olacak.

Üç farklı benzinli motoruyla gelen Hyundai Kona, şanzıman alanında farklılıklar gösterecek. 0 – 100 km arasındaki hızını 10 saniyede tamamlamayı başaran Kona, maksimum hızını da 194 km/h olarak göstermiş. Turbo motor benzinli modelinde ise hızlanma süresi 7.7 saniyeye inerken, maksimum hız 210 km/h olarak belirleniyor. Ayrıca araçta Dct 7 ileri manuel vites yer alıyor.

İlk olarak başka ülkelerde satışa sunulacak olan Hyundai Kona, yakın zamanda da  Türkiye yollarına inmeye başlayacak.

Yeni Hyundai Kona Fiyatları

  • 0 Style 99.900 TL (Benzinli Motor)
  • 6 Elite DCT 130.000 TL (Benzinli Motor)
  • 6 Elite Smart DCT 139.000 TL (Benzinli Motor)

Yorum yazın