Instagram’da Gönderdiğimiz Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

Kenan Aktürk

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, gün geçtikçe daha fazla kullanıcı kitlesi oluşturmaya ve gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Lakin sisteminde hala bazı eksiklikler barındıran ve eksiklikleri güncellemeler ile gidermeye devam eden Instagram’da, gönderilen takip isteklerini görememek de bir eksiklik olarak nitelendiriliyor. Basit bir işlem sayesinde, göndermiş olduğunuz arkadaşlık isteklerini rahatlıkla görebilir, dilerseniz isteklerinizi geri çekebilirsiniz. Peki bakalım takip isteklerini nereden görebiliriz?

Gönderilen İstekleri Nerden Görebilirim?

Instagram’da göndermiş olduğunuz istekleri maalesef mobil uygulamadan göremezsiniz. Bu istekleri görebilmeniz için, sisteme web versiyonundan girmek zorundasınız. Öncelikle bilgisayarınızın tarayıcısından instagram.com adresine girerek, hesabınıza giriş yapmalısınız.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, kendi profilinize girin ve sağ üst köşedeki Ayar işaretini bulun. Ayar işaretini bulduktan sonra işarete tıklayın ve karşınıza gelen seçeneklerden Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza çıkan pencereden Hesap Verilerini Görüntüle seçeneğini bulun ve tıklayın. Daha sonra ise Mevcut Takip İstekleri alanına tıklayarak, göndermiş olduğunuz takip isteklerini buradan görebilirsiniz. İstekleri dilerseniz aynı şekilde bekletebilir, isterseniz de geri çekme işlemi uygulayabilirsiniz.

Yorum yazın