Windows Güncelleştirmeleri Küçültülüyor!

Kenan Aktürk

Windows güncellemeleri, son zamanlarda ağır yönleriyle karşımıza geliyor. Güncelleştirmelerin sık sık olması bir yana, oldukça ağır olması da kullanıcıların şikayet ettiği konulardan birisi. Windows, önümüzdeki günlerde Windows 10 Creators Update adlı bir güncelleme daha getirecek. Yeni gelecek olan bu güncelleme sayesinde, Windows güncelleştirmelerinin ağırlığı %35 oranında küçültülecek.

Yeni gelecek olan bu platform sayesinde Windows kullanıcıları, güncellemelerini istediği günlerde ve istediği saatlerde yapabilecek. Aynı zamanda güncellemelerin boyutu da bir hayli küçük olacak ve kullanıcılar işletim sisteminin tamamını güncellemekten kurtulacaklar.

Ayrışık indirme paketini kapsayan bu platform sayesinde, Windows kullanıcıları sadece ihtiyaç duydukları güncelleştirmeleri ve programları indirecekler. Bunun haricinde kullanıcıdan izinsiz ve habersiz hiçbir güncelleştirme yapılmayacak.

İşlemler gerçekten kolay görünse de, Windows yazılımcıları aynı şeyi söyleyemiyorlar. Yazılımcılara göre yeni oluşacak platformun ortaya çıkması biraz zaman alacak. Platform meydana geldikten sonra, yine güncelleştirmelerin tamamı indirilecek fakat bu güncelleştirmelerin boyutu neredeyse yarı yarıya düşürülecek.

Windows Insiders Kullanıcıları İçin Güncelleştirmelerin Boyutu Daha Küçük Olacak

Windows güncelleştirmeleri, Windows Insiders programı kullanıcıları için daha da küçük boyutlu hale gelecek. Güncelleştirmelerin çoğu Windows Insiders üzerinden yapıldığı için, Windows böyle bir tavizi hakli olarak verecektir.

Yorum yazın