Gmail Uygulamasına Para Gönderip Alma Özelliği Geldi

Kenan Aktürk

Gmail, özellikle şirket bünyesinde daha fazla kitleye sahip olan bir haberleşme aracı. Ciddi şirketlerin e-posta kolaylığı genellikle Gmail ile sağlanıyor. Son günlerde yeni güncellemelere yer veren Gmail, son yaptığı çalışmayla oldukça ses getirecek.

Gmail Android uygulamasına yeni bir güncelleme getirdi. Şuan sadece ABD’ye sunduğu bu hizmet yakın zamanlarda yaygınlaşabilir. Google Wallet üzerinden Gmail kullanıcıları para transferi yapabiliyordu. Yapılan bu para transfer işlemleri ise sadece masaüstü olarak çalışıyordu. Gmail, yaptığı yeni güncellemeyle ABD’li kullanıcılara mobilden de para transferi yapma imkanı sunacak.

Yazılan e-postalara resim veya bağlantı ekleme seçenekleri bulunuyordu. Bu seçeneklerin olduğu üst menüye para transferi seçeneği de gelecek. Bu seçeneğe erişebilen insanlar, istedikleri kişiye para transferi sağlayabilecekler.

Tamamen Ücretsiz

Yapılan güncellemenin güzel bir özelliği de işlemlerin ücretsiz olması. Para gönderen veya alan kişiden hiçbir şekilde kesinti ücreti alınmayacak. İstenilen para hiçbir kesintiye rastlamadan gönderildiği yere olduğu gibi gidecek. Bu özellike şuan sadece ABD’de kullanılsa da, güncelleme yakında tüm kullanıcılara gelebilir.

Yorum yazın